Recenze: čtyřjádro Thl W100 za necelé 4 000 Kč z UK doma za 3 dny

Recenze: čtyřjádro Thl W100 za necelé 4 000 Kč z UK doma za 3 dny

Někdy v druhé polovině srpna mi odešlo mé T-mobile Vivacity (zde znám jako ZTE Atlas W) do křemíkového nebe a tak jsem musel narychlo nějaký telefon shánět. Po prohlídce české nabídky a zdejších cen jsem začal hledat na nějakém zahraničním portálu, kterým byl můj oblíbený britský Ebay. A zrovna tam jsem si Thl W100 pořídil. Hledal jsem v nabídkách v rámci EU, abych se, i za vyšší cenu, vyhl dodatečnému DPH a případnému zdržení na celnici.

sku41866_13

Jsem si takto telefon od prodejce v neděli koupil, zaplatil a ve středu po poledni zvonila DHL s balíčkem, takže rychlost dodání z UK hodnotím na výbornou.

Balení Thl W100

Telefon přišel v balení, kam se vše přesně vešlo. Mezi součásti balení se kromě telefonu a nabíječky řadí  i redukce na UK zásuvku, obyčejná sluchátka, příručky a, pro většinu čínských telefonů, typická dvojice akumulátorů.

Konstrukce

Oproti předchozímu telefonu je zpracování a kvalita o třídu lepší, ač to jsou obě čínské značky (ZTE a Thl). Plasty hodnotím jako celkem kvalitní a záda z lehce měkčeného plastu jsou na omak vynikající, i když s nimi telefon trochu klouže (subjektivní). Umístění microUSB na horní hraně je užitečné, protože oproti umístění na boku, které jsem měl, nijak nepřekáží.

Jinak k celkové ochraně telefonu používám gumový bumper u kterého okraje lehce vystupují nad hrany displeje a tak ho i chrání. Sice to zvyšuje rozměry telefonu do všech stran cca o 1 mm (tloušťka je tak cca 11mm), ale to není tolik.

HW výbava

Displej

S ohledem na cenu a úhlopříčku mající 4,5″ se nedá čekat žádný zázrak, ale na této velikosti je qHD (960*540px a 244DPI) dostačující, i když víc by bylo lepší. Pozorovací úhly a barvy jsou díky IPS technologie výborné.

Procesor a RAM

V útrobách telefonu se nalézá čtyřjádrový procesor od Mediateku MTK6589 tikající na frekvenci 1,2GHz, který můžeme vídat ve spoustě současných (zejména) čínských telefonů, které mívají i jinak shodné (ale i celkem rozdílné) parametry. Výkon procesoru je víc než dostačující a za pomoci 1GB RAM a i slušné grafiky ho člověk za nedostatek výkonu na hruškách nenachytá.

Například v Antutu benchmarku jeho skóre šplhá nad 13 500 bodů (jak ve starším, tak novém).

Screenshot_2013-08-16-11-31-43

Baterie a její výdrž

Z dlouhodobého pohledu je výdrž na kapacitu 1800mAh celkem slušná a dle informace z apliakce Battery Widget Reborn je průměrná výdrž těsně pod 20 hodinami, ale je ovlivněná tím, že každodenně je alespoň na 3 hodiny v režimu hotspotu, což výdrž zkracuje celkem výrazně. Odhadem 30 % úbytku za 2-3 hodiny.

Komunita

Kolem spousty čínských telefonů vznikají komunity, které zabezpečují různé alternativní ROM, jelikož tito výrobci se zpravidla, až na výjimky, o aktualizace na novější verze Androidu vůbec nestarají. Ale třeba pro Thl W100 jsou vydávány alespoň aktualizace stávající verze 4.2.1. Komunita kolem Thl W100 (a Thl celkově) je celkem slušná i na českém AndroidFóru, kde dokáže kde kdo poradit.

Závěr

S telefon jsem opravdu spokojen jak po výkonové stránce, tak ohledně výdrže. Myslím, že za cenu pod 4 tisíce nabízí velmi dobrý poměr ceny, výkonu a výdrže. Thl W100 opravdu doporučuji pro každého, kdo nechce za telefon utratit majlant. 🙂

I když pokud chci dělat něco pořádného, tak si raději vezmu Nexus 7. 🙂

  • Pokud se ti článek líbil, tak sdílení potěší 😉

3 thoughts on “Recenze: čtyřjádro Thl W100 za necelé 4 000 Kč z UK doma za 3 dny

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 + 6 =