Proč Google Apps? – pokračování

Proč Google Apps? – pokračování

Minule jsem skončil u Google Docs. Ty bych nyní ještě rozvedl. Mezi další majoritní výhody používání patří možnost souběžné práce více lidí na jednom dokumentu v jeden moment. Někdo by si mohl říci, že v tom musí být velký chaos, ale opak může být pravdou. Zde mohou velkou roli hrát diskuze a komentáře, díky kterým je se jednotlivci lépe dohodnou a zkoordinují se ohledně daného úkolu. V případě nějaké nežádoucí změny je možné ji vrátit díky historii verzí. Všechny výše zmíněné možnosti dělají z Dokumentů poměrně silný nástroj jak pro práci, tak i pro souběžnou spolupráci s kolegy či přáteli. 

Když zabrousím do dalších zajímavých služeb, tak tu najdu Picasu. I když tu Facebook, který se přímé sdílení hodí asi více, ale mě jde spíše o archivaci a k tomu se výborně hodí právě Picasa. Umožnuje ukládání fotek v originální velikosti, jejich úpravu online pomocí Picniku nebo opětovné stažení zpět do PC ve stejné kvalitě. Jejímu použití se nijak úzké meze nekladou. Od veřejných nebo soukromých alb až po přímé nahrávaní do dokumentů či bloggera. Každý si najde svoje využití a i když je více než zřejmé a vhodné pro archivaci použít vlastní úložiště, ať už v podobě fotografií, DVD disků či archivovaných HDD.

Bezpochyby by se dal na každou, alespoň větší “Googlovskou” službu či aplikaci sepsat samostatný a delší článek a ani by to pro mě nebyl problém, ale v tomto článku mi jde jen o nástřel možností, které může každý potřebovat/zkusit/používat.

Pro případ, že se chcete kouknout po dalších službách, tak doporučuji tento český seznam Google služeb nebo hledání dalších na Googlu.

  • Pokud se ti článek líbil, tak sdílení potěší 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

+ 72 = 77