Úvaha nad Google+

Úvaha nad Google+

Osobně si myslím, že Google má s Google+ velkou šanci uspět pokud do rozumné doby síť zpřístupní veřejnosti. Protože jinak by to mohlo dopadnout jako s výborným, možná nadčasovým, Google Wave. Hřebíků, které Google Wave pohřbilo do rakve bylo několik.

Google WaveImage via Wikipedia

Prvním z nich byla velmi raná verze, která byla mimo jiné velmi „nenažraná“ co se týče operační paměti. Co si pamatuji, tak v počátcích si GWave bral až 480MB a pokud bylo ve vlně více jak 5-7 lidí, tak to bylo velmi pomalé a zasekané. Tím jak šel vývoj rychle bylo možné sledovat i snižování spotřeby prostředků jako nižší zatížení CPU a snížení požadavků na RAM až k „pouhým“ 200 -220 MB a to během pár týdnů.

Druhým byl pomalý systém pozvánek. Pozvánku jsem tehdy sháněl asi 3 dny a poté jsem se, dle ohlasů na internetu, zaregistroval na Facebook kde jsem pozvánku měl do 1 hodiny na e-mailu. A poté nastal problém s kým komunikovat. Z okolí jsem moc lidí, kteří by měli zájem zkoušet neznal. Pád lidem jsem ji poslal, ale ti se asi jednou přihlásili a byl konec.

Rozhodně se mi idea Wave líbila a jsem rád když vidím, jak jsou jeho nesčetné funkce implementovány do ostatních, tak jsem rád, že to nebyla naprosto slepá větev.

Třetím, také důležitým, který úzce souvisí s prvním je, že se kolem Google Wave udělal ohromný Hype. Uživatelé slyšeli samou chválu a klady, ale po přihlášeni nadšení splasklo.

Tímto skončím s Wavem a pokud se zaměřím na Google+ a informace, které jsem během těch posledních pár hodin (během učení se na zkoušku 🙂 ), tak pokud Google nepokazí to co „zničilo“ Wave, tak uspěje. Bude mu chvíli asi trvat něž začne výrazněji konkurovat Facebooku, ale s propojením jeho dosavadních služeb (Picasa,..), otevřenosti a prostředky, kterými může Google+ propagovat by měl uspět.

Nezbývá než doufat v jeho úspěch. 🙂

OT: Pokud by někdo měl pozvánku navíc, tak prosím na zorbon.cz(z)gmail.com (Google Apps účty jsou zatím bohužel mimo hru.)

Enhanced by Zemanta
 • Pokud se ti článek líbil, tak sdílení potěší 😉

3 thoughts on “Úvaha nad Google+

 1. Ano,Google má „navrh“ např. i tím, že dle nějakých studií nebo grafu (nevím kde jsem to viděl) je Google jedna, né-li jedna, z „milovanějších“ korporací.

  V dnešní době je problém právě mobilní připojení a cena za něj. Googlu se daří dělat zajímavé služby, aplikace a platformy. Jenže některé „dojedou“ na takový základ jako dostatečná konektivita. Google+ je rozhodně krokem vpřed i když jde o mashup dosavadních služeb a k tomu přidáno jednoduché GUI a právě ony Kruhy, které budou (jsou) největším lákadlem.

  Díky kruhům bude dobře možné použít Google+ i ve firemních prostředích pro komunikaci a informování. Možným pozdějším problémem by mohlo být velké množství Kruhů, ale to záleží již na uživateli jak bude mít „uklizeno“.

  Osobně jsem si FB zakládal při „honbě“ za pozvánkou ke Google Wave.

  Až se dostanu do Google+, tak ho po pár dnech zhodnotím.
  Další gůglí službou, kterou bych chtěl používat (po vypuštění i platit) je Google Music. O pozvánku přes proxy požádáno a nyní „jen“ čekat.

  Mimo jiné děkuji za Váš komentář, který je prvním na webu. 🙂

 2. Je tu mnoho nových faktorů, které hrají ve prospěch Google plus právě nyní. Je to jako s tablety pro které prostě musel nazrát ten správný čas.

  1. Rozvoj LTE zvýší podstatně rychlost v mobilních řešeních jako je videochat, který se dosud uplatnil jen na rychlejších desktopech. Zde bude integrovaný videochat velkým lákadlem na stále častěji se prodávajících a u uživatelů se vyskytujících Android telefonech. Podobný přínos rychlosti mobilních připojení na LTE zvýší užitnou hodnotu foto galerií a dalších přidružených multimediálních aplikací. Google plus bude jistě na početných Androidech nativní a tím se mezi uživatele dostane snáze. Na současný GTalk bych se nedíval. Ten je na Androidech sice také a skoro se nevyužívá ale Google plus je naprosto o něčem jiném.

  2. Právě orientace na uzavřené komunitní skupiny (circles) do kterých se rozdělí uživatelé je tím co mnohé uživatele naláká. Ideálně to půjde použít při propojení na diskuze u různých zpravodajských serverů nebo kdekoliv jinde např. tady u Vás. Zde bude možné se přihlásit do Google plus a vložit svůj příspěvek, který se pak může vložit na Google plus JEN do vybraného circle. Nebo také nemusí. U FB je zásadní nevýhoda v tom, že se tento diskuzní příspěvek hodí „na oči všem“.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

29 + = 37