Návrat k psaní

Návrat k psaní

Tak se zase po delší době vrátím k psaní. Jako poslední jsem psal z kraje července o Google+ a od té doby nebylo tolik času na psaní.

Léto probíhalo celkem nabitým programem čítajícím 6-ti týdenní praxe ve Foxconnu v Pardubicích a dvou týdenní počítačový tábor.

Takže léto jsem si celkem nabitě „užil“. Letošní výuku na táboře jsem orientoval směrem „do cloudu“ kdy jsem se zaměřil, překvapivě, na produkty Googlu. Po úvodním „proslovu“ týkajícím se bezpečnosti na sociálních sítích jsme se pustili do GDocs, kdy jsme se většinu času z tohoto tématu věnovali dokumentům (text. editoru). Co se týkalo funkcí nebylo třeba mluvit úplně ovšem, jelikož jsou totožné s „dospělými“ kacelářskými balíky. Takže jsem se zaměřil na „kolaborativní“ nástroje. Celkem mě převapilo, že společná práce (cca 10 lidí) na jednom dokumentu se jim docela povedla a bavila je i přes nemožnost ústní domluvy, která byla řešena integrovaným chatem.

Následně jsem rychlejším tempem prošel Tabulky a Kresby.

Jako druhým velkým tématem, rozloženým na 4 dny, byl Google SketchUp,který mám oveřen již z loňských let. Opět dělali společně na větším „projektu“. Součástí celotáborové hry byla fyzická stavba města na dřevotřískové desce a jak již asi tušíte, tak následně modelovali svá „reálná“ města. Každý dělal po jednotlivých domech nebo jiných součástech. Poslední den ten nejlepší z každého oddílu udělal podklad pro město a nasázel tam jednotlivé modely domů, kamů, stromů, šibenic atd.

To asi tak v kostce všechno co se týkalo výuky. Možnost výuky „online“ by nebyla jistě možná bez lepšího routeru. I přes skutečnost, že jsme fungovali přes CDMA, tak to v online aplikacích nedělalo výrazné problémy.

Takže s návratem psaní můžete v nejbližší době čekat příspěvky týkající se Google+ po delší době používání,cloudových úložišť, zrušení účtu na FB, web-centrického Jolicloudu (asi až po vydání nové verze), využití Google Apps ve výuce/školství inspirované právě táborem a další dle momentální inspirace. 🙂

  • Pokud se ti článek líbil, tak sdílení potěší 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

9 + 1 =