První postřehy z Windows 8

První postřehy z Windows 8

Takže když jsem se cca ve 4h. ráno probudil, tak jsem je dal stahovat a podle odhadu měli být do 45 staženy, což jsem nečekal, jelikož jsem předpokládal zatížení serverů a následně tedy prodloužení doby stahování na několik hodin.

Mám tu tedy prozatím pouze krátké postřehy z cca hodinového testování.

Metro rozhraní

Pro testování jsem použil VirtualBox a pro systém jsem alokoval 1 jádro mé i3 (2,4GHz) a 1GB RAM. Dle zkušeností s virtualizací jsem předpokládal, že to nebude zrovna nejlepší, ale celkem mě překvapila „rychlost“.

Nyní již k postřehům, které se vztahují i k včerejším ukázkám z keynote Buildu.

1)Při instalaci se přihlašujete přes Live ID

2) Nový Task Manager
Z počátku jsem si myslel, že MS ukazoval novější verzi než dal ke stažení, jelikož jsem Task Manager (dále TM) pouštěl klasicky přes Win+R a „Taskmgr“. Ale co se nestalo, naběhl úplně obyčejný TM, který známe z Win7. Ono ten nový se spouští (zatím nevím zkratku) z Metra. Po kliknutí na něj se objeví jen malé okénko, ale otevřené v „desktop“ režimu.
Poté si to člověk může zvesela proklikat, tak jak bylo viděno v keynote.

Task Manager – Zobrazení délky používání aplikací
Task Manager – Procesy uživatelů
3)Tweet@Rama
Tento Twitter klient nevypadá zle a jelikož Twitter příliš nepoužívám, tak by se to dalo přežit. Mám k tomu ale 2 výhrady. Ta první je, že někdy se odkaz z něj zobrazí v Metro IE a někdy v Desktop IE a ta druhá a asi podstatnější nemožnost kliknout a nechat si zobrazit „teď nevím jak se tomu nadává“ :-). Prostě #neco a pod.

4)Možnost výběru používat buď Metro nebo Desktop
Co jsem někde četl nebo slyšel, že si člověk bude moci vybrat v jakém rozhraní bude fungovat, tak to není úplně pravda. Pokud chcete z Metra procházet soubory přes Explorer, tak Vás to přepne do Desktopu. Nebo třeba v Desktop režimu nejsou dostupná všechna nastavení => přepnutí do Metra a obráceně. V Desktop režimu zobrazení Metro prvků třeba u ikony sítí z traye, kdy vyskočí zelený panel a překryje tray ikony úplně. Kdyby to dělalo i u času, tak OK, ale aby to bylo taková směska, to ne.
Takže je to takovej kočkopes.

6)Přecházení mezi naposledy zobrazenými obrazovkami
V Metru je možné přejít na naposledy zobrazenou obrazovku (aplikace, Desktop) najetím kurzoru úplně vlevo. Zobrazí se miniaturizovaná poslední obrazovka.

A nyní mám otázky já. 🙂

Jak se dostat jednoduše k aplikacím skrze Desktop mód?
Jak v Desktopu PC vypnout/restartovat atd bez použití tří kláves?
Když se něco nainstaluje, bude to vidět v Metru?

To jsou moje poznatky z ranního skoro 2-hod. testování a už z toho nejsem tak nadšenej jako večer z keynote.

K prodlevě mezi napsáním a vydáním došlo z neznámého problému kvůli výpadku elektřiny.

  • Pokud se ti článek líbil, tak sdílení potěší 😉

5 thoughts on “První postřehy z Windows 8

  1. Zajímavý pohled, ale pokud displej PC není dotykový tak mi to přijde k ničemu. Já každopádně zůstanu na sedmičce, která běží naprosto perfektně. Paměti moc nebere, je to rychlé a líbí se mi. Takže budu léta na stejném systému jako v dobách XP. Třeba se to ujme, ale já zůstanu rozhodně na svém :).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

+ 2 = 4