Cloudování se Zoho III.

Cloudování se Zoho III.

Tak dnes se podíváme na chatovací platformu Zoho Chat a plánovač Zoho Planner.

Zoho Chat
Tato služba poskytuje především schopnost multiprotokolového kecálka. Lze ho použít pro připojení k 8 IM sítím. Především se jedná o možnost připojit se pomocí několika jabberovským sítím jako GTalk, Facebook chatu a klasickému Jabberu. Ve výčtu nesmím opomenout ještě stále, i když čím dál méně, využívané ICQ (dále se jedná o MSN, Yahoo!, MySpace a AIM).
Jedná se tedy o klasického multiprotokolového kecálka jen s tím rozdíle, že je ve webové podobě stejně jako Meebo a pod.
To co nabízí navíc je především pro webové stránky a podobě embedovaného chatu pro Vaše webové stránky ve 3 možných formách (live support, shoutbox a live chat).
V nastavení nenajdeme vůbec nic co by stálo za zmínku. Jdou tam nastavit takové klasické možnosti jako notifikace či způsoby zobrazení kontaktů.

Zoho Chat

Zoho Planner
Tak tuto službu jsem si oblíbil a s velkou pravděpodobností ji budou hojně využívat, jelikož v sobě kombinuje vlastnosti a schopnosti kalendáře, úkolovníku i poznámek.
Planner funguje na bázi webové stránky, kterou můžete s kýmkoli sdílet ať už podle emailů nebo úplně veřejně.
Můžete si tak postavit několik stránek dle Vašich potřeb. Například dle zaměření na osobní, pracovní a školu.
Na takovéto stránce můžete přidávat seznamy úkolů, připomínky nebo přílohy.
Do každého seznamu úkolů si přidáte vlastní množství úkolů včetně data do kdy má být hotov a možnost jednoho připomenutí. Jakmile budete mít úkol hotov, tak ho jednoduše zaškrtnete a tím se přesune do hotových.Jakmile by bylo hotových přílišné množství, tak je možné je smazat úplně.
Co se týče připomínek, tak ty již podle mě nemají takovou sílu, jelikož zde je již lepší klasický kalendář, ale určitě jsou dobré pro přehlednost.
Poznámky jsou zde v duchu naprosté jednoduchosti s pouhým nadpisem a podrobnostmi. Zde je opět výhodnější použít spíše opět jinou ze Zoho služeb a to Notebook o kterém budu psát později

Sečteno podtrženo, Planner je perfektní na správu úkolů a jako agregátor všech událostí a důležitých dat.

Planner – vlastní stránka s TODO listem,…
Todo

Všem vřele doporučuji doporučuji vyzkoušet minimálně Planner.

  • Pokud se ti článek líbil, tak sdílení potěší 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

23 + = 33