Doporučená PPA pro *Ubuntu

Doporučená PPA pro *Ubuntu

Pokud jsem se vždy snažil najít nějaká zajímavá PPA, tak jsem příliš úspěšný nebyl.  Ale za poslední cca 3 měsíce co jedu na Ubuntu-based distrech (Ubuntu 11.10 s GnomeShellem → Mint 12 → Ubuntu 10.04.3 LTS → Xubuntu 11.10 → Lubuntu 11.10 → Xubuntu 11.10) jsem si jich už několik vyhlédl.

Tento příspěvek poslouží zároveň i mě pro jejich uložení.

Equinox
Díky tomuto repozitáři dostanete do systému pár pěkných témat i icon navíc, nic víc.

Jupiter

Toto PPA obsahuje celkem užitečný prográmek, který přidá do panelu applet pro přepínání režimů spotřeby systému, rozlišení obrazovky, její otočení nebo vypnutí touchpadu.
Jde o nijak náročný program, který  může být celkem užitečný hlavně pro notebooky.

Ubuntu Tweak Stable PPA

Jak je z názvu patrné, tak účel tohoto repa je poskytnout ubuntí tweakovací nástroj díky které můžete svůj Ubuntu-based systém poupravit.


WebUpd8 Themes Repository

Pokud po instalaci systému rádi věnujete nějaký čas úpravám vzhledu systému, tak aby jste s ním byli spokojeni, tak doporučuji tento, na témata bohatý, repozitář od WebUpd8.

I když aktuálně nefunguji na Shellu, ale na XFCE, tak nejde toto PPA nedoporučit. Obsahuje několik základních rozšíření pro Gnome Shell a pár prográmků.
Pro více rozšíření do Shellu doporučuji extensions.gnome.org. Pro instalaci doplňků z této stránky musíte prozatím použít pouze Firefox.

Pokud máte i Vy nějaké tipy, tak sem s nimi. 🙂
  • Pokud se ti článek líbil, tak sdílení potěší 😉

One thought on “Doporučená PPA pro *Ubuntu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

35 + = 43