Letní počítačový tábor 2012 – Starověké Řecko

Letní počítačový tábor 2012 – Starověké Řecko

Dnes bych Vám chtěl představit jednu z aktivit našeho občanského sdružení, kterou jsou počítačové tábory. Letos budeme pořádat již 13. ročník tábory s tématem Starověkého Řecka. I když naše tábory jsou se zaměřením na počítače, tak rozhodně za nimi děti nesedí celý den. Na počítačích probíhá výuka běžně 2 hodiny denně nebo pouze 1 hodinu pokud si to vyžaduje program. Oproti některým počítačovým táborům probíhá po celý tábor celotáborová hra, kdy každý den probíhají hry, které do ní zapadají.
Dle možností se do programu zapojujeme i v rámci výuky na počítačích.

Leták na náš tábor

O výuku pokročilých se na počítačích budu starat já a o menší děti druhý ajťák. Osobně jezdím na tyto tábory jako IT instruktor od roku  2008 a od roku 2010 výuku vedu.

Od loňského roku jsem zavedl do výuky Google Dokumenty, které se velmi osvědčili a to nejen díky možnosti spolupráce dětí online, ale i dostatkem běžných a dostatečných funkcí.  Pro letošní ročník budou nosnými prvky výuky Google Dokumenty (jak základní, tak pokročilé funkce a možnosti) a Google SketchUp pro 3D modelování. Google SketchUp jsme loni použili například pro modelování měst, které si jednotlivé oddíly stavěli jak v reálu na na dřevotřískové desky, tak i virtuálně ve 3D. Toto jsou 2 hlavní témata ke kterým budou přidána taková jako bezpečnost na sociálních sítích, montáž a demontáž PC nebo seznámení s linuxovými distribuce v podobě Ubuntu.

Úvod do Google SketchUpuDo programu výuky zapojujeme částečně i rodiče, kdy jim odešleme emaily s instrukcemi kdy po nich chceme odeslání fotky, kterou budou děti následně deformovat či jinak upravovat nebo jim odešleme „zašifrovaný text“ (jiným fontem) a návodem jak ho rozluštit a poté zpět svému dítěti podobně napsat.Spojení s „civilizací“ probíhá několika kanály. Děti a rodiče spolu mohou komunikovat pomocí e-mailů. Dále funguje během tábora táborový blog na který jsou denně vkládány zápisky o průběhu dne jak od vedoucích, tak od dětí a nejsou to nutně zápisky o dění, ale i jejich básničky a pod. Na blogu také zveřejňujeme průběžné výsledky celotáborové hry či fotky s tím jak pokračuje výstavba např. měst.
Kromě zápisků na blogu fungují vnitřní táborové noviny, které jsou následně vystavovány i na blog.
Takže rodiče mají hodně možností jak sledovat dění na táboře.


Co se týče ostatních táborových aktivit, tak o nich Vám toho příliš neřeknu, jelikož jsem celý den „zavřen“ v učebně a o těchto aktivitách vím většinou až z doslechu. 🙂


Základní informace k táboru naleznete zde.

  • Pokud se ti článek líbil, tak sdílení potěší 😉

One thought on “Letní počítačový tábor 2012 – Starověké Řecko

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

53 + = 59