Komparátor – 5 nejlevnějších služeb a tarifů s komentářem.

Komparátor – 5 nejlevnějších služeb a tarifů s komentářem.

Již před pár dny jsem na jedné ze stránek blogu uveřejnil porovnání jak online kanceláří, tak i synchronizačních a zálohovacích služeb s ohledem na jejich tarify a ceny.
Z tohoto přehledu se dá jednoduše odvodit jak je ta která služba levná či drahá a při jakých tarifech se ji vyplatí či nevyplatí pořizovat.

Tato srovnání dělám jak pro sebe, tak i pro všechny, které tato oblast zajímá, zvažují použití některého z nástrojů nebo již využívají některou variantu cloudové úložné služby.

Po zveřejnění komparátoru na Google+ jsem se dočkal doposud nejsilnější odezvy na některý můj příspěvek na blogu. Celkově se jednalo o celkem 17 sdílení, devět „+1“ a 10 nevlastních komentářů čímž bylo dosaženo během 1,5 dne téměř 800 návštěv.
Tímto bych dotyčným rád poděkoval za podporu. 🙂

Tak jsem se nyní ještě rozhodl udělat pořadí 5 nejlevnějších a 5 nejdražších služeb spolu s jejich nej(ne)výhodnějšími tarify, včetně menšího komentáře u kterého budu vycházet z obou porovnání, jak cenového, tak parametrového u Sync & Backup služeb.
Leckde je cena za GB u dané služby stejná u všech tarifů, ale někde je rozdíl znatelný. U nejdražších služeb není třeba vypisovat posledních 5 míst, jelikož jsou shodná s tabulkovými hodnotami, ale u nejlevnějších se pořadím zamíchá, jelikož bude ovlivněno snižující se cenou u vyšších tarifů a nezapočítáním „neomezených“ tarifů, které jasně převažují.

5 nejlevnějších služeb s jejich tarify:
1. místo:
To si zaslouženě odnáší GigaSize s jeho tarifem počítajícím s kapacitou 1TB za úžasnou cenu 54$/rok nebo v případě dvouletého předplatného za cenu 90$/ 2roky. Tím bylo dosaženo ceny ~0,05$/GB/rok. Nedostatkem této nabídky mohou být nedostačující vlastnosti služby jako maximální velikost souboru o hodnotě 2GB, absence desktopového klienta a u free tarifu omezující možnosti formou reklamy, uložení po dobu 45 dní a nezabezpečení dat. Pokud by mi ale šlo primárně o zálohu velkého objemu dat, tak bych nad touto službou přemýšlel.

2. místo:
Stříbrnou pozicí se zde pochlubí služba MyOtherDrive s cenou pohybující se ve slušném rozptylu od 0,22$ až k 0,55$ za GB/rok. Primárně neoplývá přílišnými vlastnostmi, ale právě levným úložným prostorem poskytují jak synchronizaci, tak zálohování.

3. místo:
O třetí místo by se, leč tabulka tomu dle ceny za GB u nejlevnějšího tarifu nenapovídá, přeli se stejnou cenou (0,24$/GB/rok) hned 2 služby. Obě služby nabízejí shodně 2 tarify, i když s rozdílnými kapacitami.
Jedná se o Memopal (reflink, díky) a registrátora GoDaddy.
Memopal nabízí 3GB tarif zdarma s možností rozšíření díky pozvánkám, kdy za jednoho pozvaného a zaregistrovaného uživatel obdrží hned 500MB. Poté nabízí ony 2 placeného tarify o velikostech 200GB, kdy cena za GB téměř atakuje hranici 0,25$/GB/rok a 300GB tarif s cenou o malinko nižší na úrovni 0,23$/GB/rok.
Pokud by mělo docházet k porovnání těchto, v jistých ohledech, rozdílných služeb, tak z mého subjektivního pohledu vyhrává zcela jednoznačně Memopal a to díky několika skutečnostem. Z pohledu běžného uživatele tu hraje roli maximální velikost nahrávaného souboru, kde Memopal umožňuje nahrání až 5GB souboru oproti GoDaddy s 2GB. Pokud se na obě služby podívá pokročilý uživatel s ohledem na zabezpečení, tak to nabízí lepší opět Memopal (u GoDaddy jsem zabezpeční na straně serveru nedohledal, ale běžně bývá 256-bit oproti 448-bit u Memopalu).
Nesmím ani zapomenout na linuxovou komunitu, do které se používáním Xubuntu řadím, pro kterou Memopal nabízí klienta a GoDaddy nikoliv.

4. místo:
Znovu se nám zde objevuje služba se slovem Drive v názvu, konkrétně OpenDrive s cenou opět atakující hranici 0,25$/Gb/rok . Tato služba mi je celkem sympatická a to ze dvou důvodů. Prvním, pro českého uživatele možná důležitým, je přítomnost z části přeloženého webu do češtiny. Dalším je možnost plného přizpůsobení a nastavení tarifu podle kapacity (100GB až 50TB), denního datového toku (25GB až 5TB), počtu uživatelů s přístupem (od 3 do 500 uživatelů) a restrikce ohledně maximální velikosti souboru (1GB až 100GB).

5. místo:

O pátou pozici se zasloužily, v opravdu těsném závěsu za službami na druhém až čtvrtém místě, Dokumenty od Googlu. I když se základním tarifem o velikosti 1GB zaostávají za jinými, tak to vyvažují svými vlastnostmi v podobě široké škály podporovaných formátů, možností editace či maximální velikosti souboru (!10GB!).
Komu nestačí základní kapacita, tak má možnost rozšíření kapacity (zde) za celkem nízkou cenu s jednotnou cenou za GB částkou 0.25$/rok. Jde celkem o 9 placených tarifů. Od 20GB za 5$/rok přes 1TB za 256$/rok až po 16TB za 4096$/rok.

Snad Vám moje komentáře ke službám na prvních 5 stupních pomohou s výběrem.

V dalším příspěvku se zaměřím na ty služby, které nabízejí klienty i pro linuxové distribuce a že jich není málo.

Budu rád za komentáře, sdílení nebo i rozšíření mého úložného prostoru díky registraci přes refferal odkazy, jelikož porovnávání a zkoušení těchto služeb je časově náročnější. Když uvidím zájem tak v této oblasti budu pokračovat s příspěvky o jednotlivých službách, díky za odezvu a podporu.

  • Pokud se ti článek líbil, tak sdílení potěší 😉

3 thoughts on “Komparátor – 5 nejlevnějších služeb a tarifů s komentářem.

  1. CVau, proklikl jsem se z diskuze pres tvuj odkaz az do registrace memopalu, mam tam ted ucet, ale zmizely mi veci pres webdav do los+found. Co to?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

41 + = 46