Reklamace u Alzy – část II.

Reklamace u Alzy – část II.

Tak a tady je pokračování mého „příběhu“ o reklamování u Alzy.

Jako závěr nebo chcete-li poučení dobře poslouží předposlední odstavec.

Tak jsem po napsání včerejšího článku projížděl ostatní stránky se zkušenostmi s reklmacemi v Alza.cz.
Přitom jsem v jednom narazil na kontakt pana Lakomého z Alza.cz
Tak jsem mu poslal e-mail i s logy nových BSOD a odkazem na článek abych nemusel vše psát znovu. Kupodivu jsem se dočkal hned dnes (29.11.2010) ráno odpovědi od vedoucího reklamačního oddělení.
„“
Vážený pane ,
od kolegy ******* Lakomého jsem dostal podnět k dořešení Vaše nespokojenosti s průběhem, potažmo výsledkem reklamačního procesu. Z důvodu přehlednosti celého emailu si dovolím rozdělit Váš příspěvek na jednotlivé části.
Nabízení možnosti autorizovaného servisního střediska není nikterak v rozporu se slušným jednáním. Naopak si myslím, že mít vždy další alternativu k dané situaci je určitě výhodnější. Dalším nezpochybnitelným faktem je určitě řada výhod spojena s reklamací v daném servisním středisku. Namátkou mohu zmínit například komunikace přímo s technikem v případě nejasností, většina servisních středisek poskytuje bezplatný svoz a dovoz, rychlejší vyřízení z důvodu absence interní logistiky. Věřím, že chápete, že pro mnohé zákazníky to může být značným přínosem a proto se o této možnosti zmiňujeme při příjmu reklamací. Nicméně nepopírám fakt, že pokud daný technik použije nevhodnou formulaci, může na Vás tato skutečnost působit nepříjemně a navodit ve Vás dojem, že se technik snaží Vás „vyhnat“ do autorizovaného servisního střediska. Chci Vás ujistit, že tomu tak opravdu není.
Vyřízení reklamace proběhlo dle mého názoru také v pořádku. Oprava byla vyřízená v rámci zákonné lhůty.
Skutečnost, že notebook máte nyní opět vadný i s prakticky stejnou vadou je zcela jistě nepříjemná, zvláště, pokud notebook užíváte ke studiu. Vzhledem k přihlédnutí k tomuto faktu jsem se rozhodnul Vám vyhovět a vyměnit Váš notebook, popřípadě Vám vrátit peníze. Pevně věřím, že případný další kus již bude bezvadný.
S notebookem spolu s kompletním příslušenstvím se zastavte na kterékoliv pobočce, kde Vám bude reklamace procesována. Doporučuji Vám vytisknout si naši vzájemnou komunikaci.
Omlouvám se za dosavadní komplikace.
V případě dalších dotazů se neváhejte na mě obrátit.
S úctou,
***********
vedoucí reklamačního oddělení
„“
Takže, jak jsem zjistil, je vždy lepší se domlouvat s nějakým vedoucím, než-li se dohadovat s techniky.
Šel jsem si tedy do pardubické pobočky, kde mi po přečtení e-mailu z reklamačního oddělení vrátili peníze.
Tímto pro mne věc skončila.
Poté jsem si došel do OkComputers kde jsem si za necelých 17 tisíc koupil Asus K72JR-TY131, který je v nečem lepší i v něčem horší. Ale když to porovnám tak klady výrazně převažují nad zápory. I obsluha byla příjemná a usmívala se, i přesto, že tam měli tedy frmol, že se jim dveře nezastavili. 🙂
Takže novému notebooku přeji hodně zdaru a žádnou reklamaci.
  • Pokud se ti článek líbil, tak sdílení potěší 😉

One thought on “Reklamace u Alzy – část II.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

52 + = 56