Aktualizováno: Nový Skydrive – další várka změn

Aktualizováno: Nový Skydrive – další várka změn

Aktualizováno:
Tak Microsoft, i mě, dnes celkem překvapil uvedením další várky změn. Minulý týden např. zvýšil maximální možnou velikost souboru na 300MB (zřejmě při nahrávání rovnou na web?) a ode dneška při nahrávání skrze aplikaci až do 2GB , ale osobně si myslím, že je to stále málo (ideál min. 2GB), i když lepší než drátem do oka.

Dnes mě osobně nejvíce překvapili 3 věci a to zavedení i placených tarifů k základnímu, který je zdarma, a s tím související ceny za přidanou kapacitu, která činí 0,5$ za GB na rok (2x dražší než Google) a také snížení základní kapacity pro nové uživatele na 7GB a pro stávající dočasnou možnost zvýšení na původních 25GB. K tomuto rozhodnutí MS vedlo to, že více než 99% uživatelů používalo méně než 7GB (zdroj).

Pohled na správu úložiště s ceníkem a výběrem tarifů

Další očekávanější novinkou je desktopová aplikace fungující principiálně jako podobné služby. Možnosti nastavení jsou opravdu minimalistické. 🙂

Možná nastavení aplikace

A komu nevyhovuje Skydrive, nemůže ho používat třeba z důvodu alternativních OS či nemá rád Microsoft, tak si může vybrat z několika mnou popisovaných služeb (SpiderOak, Memopal, UbuntuOne, CrashPlan,…) nebo díky komparátorům (cenový, parametrický).

  • Pokud se ti článek líbil, tak sdílení potěší 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

+ 29 = 35