T-mobile Vivacity, přetaktovávání a Antutu Benchmark

T-mobile Vivacity, přetaktovávání a Antutu Benchmark

Tak, v mezidobí letního zkouškového období na UPCE, jsem se pustil po přeflashnutí dnešní, nejnovější verze CyanogenModu 9 na mém TMV do zkoušení maximální možné frekvence kdy ještě nezamrzá za pomoci Antutu benchmarku, v kterém jsem měl předchozí výsledky.

T-mobile Vivacity v celé své kráse

V hlavní roli:
T-mobile Vivacity alias ZTE Blade S, ZTE Crescent nebo Orange San Francisco 2
Antutu Benchmark v2.7.3
SetCPU for Root users 3.0.0

Základními parametry T-mobile Vivacity jsou ARMv6 procesor se základním taktem 800MHz, operační a ROM pamětí shodně po 512MB, starší Adreno 200 grafikou atd. Podrobněji zde.
TMV jsem koupil přibližně před dvěma měsíci po selhání dotykové vrstvy u starého HTC Wizarda (195MHz, 64MB RAM). Jedná se původem o britské zařízení tamnějšího T-mobilu koupené na Aukru za 3500 Kč.

Co se týče zkoušení aplikací pro chytré přetaktovávání, tak Set CPU for Root Users se mi jeví jako nejlepší varianta, minimálně pro toto zařízení, a ty 2$ za to rozhodně stojí.
SetCPU umožňuje vytvoření profilů pro taktování za různých podmínek. Jelikož je zde řeč zejména o TMV, tak za sebe uvedu tyto tipy na profily, které používám.
1) Charging Any
Tento profil mám nastaven pro případ nabíjení, ať už z USB či nabíječky, a taktovací frekvenceje nastavena dle zátěže od 320 do 902 MHz.
2) Battery <=30%
Díky tomuto profilu mohu ušetřit poslední zásoby energie v akumulátoru pokud hladina nabití klesne pod 30%. V tom případě dojde k podtaktování a dle potřeby se frekvence volí v rozmezí 122 a 480 MHz.
3) Screen Off
Pro tento profil mám nastaveny hodnoty jako v předchozím profilu a budou použity vždy, když zhasne displej.
4) 0:30 – 5:30
Poslední profil mám nastaven pro „hlubokou“ noc, kdy mobil s velkou pravděpodobností nebudu používat, na podtaktování v intervalu od 122 do 320 MHz.

Pro profily lze nastavit jejich priority a tak je například vhodnější aby profil „0:30 – 5:30“ měl vyšší prioritu než „Screen off“.

Nyní již k testům. Kromě jednoho testu byli všechny provedeny na CM9 a jeden na CM7. Obě ROM jsou neoficiálními CM z Modaco fóra.

Výsledky benchmarků jsou níže.

Výsledky Antutu benchmarku při jednotlivých frekvencích a nastaveních

Jak je vidět, tak velké rozdíly ve výsledcích dělá zapnutá nebo vypnutá hardwarová akcelerace grafiky. Od frekvence 940 MHz již k výraznému nárůstu díky přetaktování nedochází.

Graf se týká pouze Androidu 4.0.4 CM9 a zapnuté akcelerace GPU

Jako nejvyšší frekvence jsem tedy dosáhl na 979MHz. Zkoušel jsem i obě vyšší hodnoty 998 a 1036 MHz, ale zde došlo ihned po spuštění Antutu k zamrznutí Androida.

Když to shrnu tak se podařilo TMV přetaktovat o víc než 22% a dle benchmarku došlo k navýšení výkonu o téměř 30%.

A o kolik se Vám podařilo přetaktovat CPU u Vašeho smartphonu?

  • Pokud se ti článek líbil, tak sdílení potěší 😉

One thought on “T-mobile Vivacity, přetaktovávání a Antutu Benchmark

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

6 + = 9