BatteryBar Pro – učenlivý hlídač baterie

BatteryBar Pro – učenlivý hlídač baterie

V tomto týdnu jsem si pořídil SSD od Crucialu (o tom příště) a jelikož, zřejmě z důvodu špatných ovladačů v Ubuntu pro práci s SSD, docházelo k zamrzání OS i po dobu 20 sekund.

Takže jsem se musel po téměř roce vrátit k Windows 7 a to celkem nerad. Neříkám, že Windows 7 jsou špatným systémem, ale práce v linuxových distribucích se více zamlouvá. Ale to už dalece odbíhám od mého dnešního tématu.

Jsou tomu téměř 2 roky kdy jsem si pořizoval nový notebook jako náhradu, také za nový, ale reklamovaný  notebook u Alzy (první část, druhá s výsledkem). Hledal jsem nějakou utilitu pro sledování stavu baterie a narazil jsem na BatteryBar od Osirisu.
V té době šlo o nějakou beta verzi, kdy za placenou verzi jste mohli dát kolik jste chtěli. Já jsem tehdy vývojářům zaplatil 2.5$ přes Paypal.
Od té doby, když používám Windows 7, ho instaluji.

Jde o relativně malý prográmek s velkými možnostmi nastavení. Po instalaci se v pravé části hlavní panelu, před notifikační oblastí, objeví ikona zobrazující stav (nabíjení/vybíjení). Po kliknutí to lze změnit na procentuální zobrazení zbývající kapacity.

Ikona BatteryBaru ve Win7-like stylu se zobrazeným zbývajících procent ( zde starší akumulátor)

BatteryBar umí již po několika nabíjecích a vybíjecích cyklech určovat výdrž Vašeho akumulátoru lépe než samotná Windows 7 na základě statistických údajů, které provozem získává.

Podrobnější informace o stavu akumulátoru (zde je zřejmé opotřebení u cca 20 měsíců používaného notebooku, i když po většinou napojeného na síť)

Když se podíváme kliknutím pravým tlačítkem do nastavení, tak zjistíme, že je plně lokalizováno do češtiny, případně si můžeme lokalizaci změnit na jeden z mnoha jazyků včetně slovenštiny.
V obecném nastavení se nachází pár voleb, které není třeba měnit. Zajímavější a použitelnější možnosti se nachází v dalších kartách nastavení.

Základní možnosti nastavení

Zobrazení
Tak zde se dá volit vzhled samotného zobrazení ikony. V této části nás asi nejvíce budou zajímat motivy ikony, font pro info, které se zobrazuje po najetí na ikonu nebo zobrazitelná informace v ikoně.
Tudíž můžeme po zaškrtnutí všech klikáním na ikonu nechat zobrazovat tu, která nás právě zajímá.

Možnost výběru vzhledu zahrnující styly, fonty a další

Upozorňování, jejich úrovně a úspora
Tyto tři karty mají hodně společného. Můžete si nastavit tři úrovně pro upozornění. Pro nízký a kritický stav nabití si lze vybrat mezi procentuálním nabitím nebo časem do vybití. Třetí úrovní „0 času zbývá“ lze nastavit jen procentuálně.

Důležité jsou úrovně pro upozorňování nastavitelné procentuálně i časově

Jakmile jsme hotovy s úrovněmi, tak nás budou zajímat upozornění. Ta jsou nastavit jak pro Nízký a kritický stav nabití, tak pro dokončené nabití akumulátoru.

Nyní již upravitelné možnosti upozorňování na vybíjející se akumulátor

Dále tu máme možnosti jak spořit celé mAh našeho akumulátoru a to volbou režimu pro provoz na baterii i pro provoz v síti. Pokročilou volbu nabízí jen výběr omezení pro režim práce na baterii, kde máme možnost vypnutí Aera i s možností poklesu nabití jen pod určitou mez.

A jak jinak spořit energii než přepínáním mezi výkonovými profily

V poslední kartě je snad jen jedna užitečná funkce a to kontrola nových (i beta) verzí programu.

Pokud i Vás prográmek zaujal, tak ho vyzkoušejte alespoň ve free verzi a případně si plnou zakupte. Sice už nestojí libovolnou částku jako v minulosti, ale je stále na snesitelných 4 eurech.

 • Pokud se ti článek líbil, tak sdílení potěší 😉

6 thoughts on “BatteryBar Pro – učenlivý hlídač baterie

 1. Co máš za SSD, že ti Ubuntu zamrzá? Já jedu na Kingstonu už nějaký pátek a Fedora 17 s ním nemá vůbec žádný problém, pravda je, že jsem po výměně disku dělal čistou instalaci, ale nemám problém.

  1. Já dělal také čistou instalaci, která se povedla asi po 3 hodinách na nějaký desátý pokus. Mám 64GB model V4 od Crucialu. Jinak na W7 jsem s nm spokojen.
   Teď to už neřeším. Stejně za několik měsíců nejdýl přejdu zřejmě zpět. Ono je to nový model, takže se to může později vyřešit.

   Dám tomu čas. 🙂

  1. Ale tak co. Už teď jsem měl nejldelší období kdy jsem jel na jedné linuxové distribuci. 🙂

   Teď bych to mohl pár měsíců vydržet na Win7, když už tu skoro vše mám a otestuji věci co mám za tu dobu v záložkách a podobně a o něčem napíšu. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

+ 35 = 45