Blogování a prvních 100 příspěvků

Blogování a prvních 100 příspěvků

Nevím ani čím bych začínal, ale třeba to zkusím vzít popořadě. Někdy z kraje února loňského roku jsem se rozhodl ke koupi vlastní domény kvůli „potřebě“ mailu na vlastní doméně a vyzkoušení si Google Apps. P jejich zprovoznění jsem po nějaké době přemýšlel co s doménou jako takovou.

Koncem března jsem si tedy založil blog a do konce měsíce měl první dva příspěvky. První měsíc jsem psal často, ale málo. Jednalo se zejména o krátké zprávičky a novinky, tím bylo dosaženo přibližně 30 příspěvků do konce dubna. 
Následně jsem si ale uvědomil, že takto ne, že chci psát vlastní texty, které budou delší. Došlo tak k redukci na cca 5 příspěvků měsíčně.
Návštěvnost
Z počátku byla návštěvnost samozřejmě nízká, kdy první měsíc šlo o cca 130 návštěv. Následující dva měsíce rostla návštěvnost o pár desítek procent.
Začátek psaní a …
Určitý zlom nebo spíše výkyv přišel díky článku na Živě.cz o tipech na rozšíření pro Chrome. V diskuzi pod článkem jsem zveřejnil odkazy na můj šestidílný seriál o rozšířeních pro Chrome z období května a června loňského roku. Zatímco v květnu jsem měl kolem 260 návštěv, tak v červnu došlo k nárůstu na víc jak 3300 návštěv.
Následně došlo k pochopitelnému poklesu, i když ono zveřejnění odkazů mi dodává stále nějakou návštěvnost.
Dalším skokem bylo uvedení Windows 8 Developer Preview a moje zářijové „První postřehy„. Po následném snížení docházelo kontinuálně ke zvyšování návštěvnosti bez nějakých výrazných skoků po několik měsíců.
… výkyvy s následným neustálým růstem a BUM poklesem
Tato stále a rychle rostoucí tendence nevydržela věčně a kvůli absenci častějšího psaní, v březnu a dubnu tohoto roku, došlo k rychlému sestupu, který poslední měsíc zachraňuji a pomalu návštěvnost přirozeně zvedám.
Počet návštěv za poslední měsíc a celkem

Kdo mi na blog chodí?

Pokud se podívám do Analytics, tak zjistím pár zajímavých čísel a statistik. Jak jste viděli na posledním screenshotu, tak celkový počet návštěv dosahuje téměř 29 500.
Kolik z toho je ale návštěvníků? Jaký mají operační systém, rozlišení nebo odkud jsou? Zde ukážu několik „koláčů“ a tabulek.
Celkový počet unikátních návštěvníků lehce přesahuje 11000 z čehož vyplývá, že průměrně každý návštěvník navštívil blog víc jak 2,5x.
Podíly jednotlivých operačních systémů nejsou příliš překvapivé s ohledem na fakt, že část mých příspěvků se týká linuxových distribucí. Systémy od Microsoftu sice nemají běžných 95% (nebo kolik), ale „jen“ 80% a podíl linuxových distribucí se nepohybuje, jak mnozí říkají, na hranici statistické chyby, ale mají zde téměř 15%.
Podíly jednotlivých OS podle počtu unikátních návštěvníků

Na poli webových prohlížečů je to již barevnější, i když zcela jasně vítězí Chrome o kterém tu mám příspěvky

Podíly jednotlivých prohlížečů

O čem na blogu píšu?

Při pohledu na štítky a počty jejich výskytů je hlavním tématem Google s výskytem v téměř polovině (45) mých příspěvků. V závěsu s velkým odestupem s počtem 18 příspěvků se vyskytuje Cloud a v jehož těsné blízkosti s 15 blogposty je společně Internet a Linux.
Mezi další častější témata patří Chrome (12), IT (11), Ubuntu (11), Operační systémy (10) a mnoho dalších s víc než jedním příspěvkem.
Budu ještě psát?
Tak psát se budu snažit do doby kdy budu mít o čem, bude na to čas a dokud mě to bude bavit. Většinou píšu, když mám dostatek volného čas a třeba o zkouškovém polevuji, ale stále mě to baví a to je hlavní, tak snad mi to vydrží ještě další stovku příspěvků. 🙂
Dále některé mé texty naleznete na blogu AppSatori, kde je zatím jeden, ale již další tři jsou připraveny a další se chystají. 🙂
A o čem třeba bude několik následujících příspěvků?
Tak v „merku“ mám zase něco ohledně spojení cloudu a Googlu, asi i Windows8, s vlastnictvím Androida i něco z této oblasti a zejména několik příspěvků o mém novém budoucím routeru EA3500 od Linksysu, respektive Cisca, který jsem vyhrál na Smartmanii
Jaká další témata budou ani já sám nevím. 🙂

  • Pokud se ti článek líbil, tak sdílení potěší 😉

4 thoughts on “Blogování a prvních 100 příspěvků

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

9 + 1 =