Jing – alternativa k Shutteru pro Windows

Jing – alternativa k Shutteru pro Windows

Po celou dobu, kterou jsem trávil na Xubuntu nebo jiných distribucích, tak jsem na tvorbu screenshotů používal výhradně Shutter.

Nyní, po přechodu na Windows 7, jsem potřeboval najít nějakou náhradu, která nabídne alespoň některé pokročilejší funkce stejně jako Shutter. Použil jsem tedy osvědčené Alternativeto a zkusil na druhé pozici umístěný Jing.

Jediná funkce, která mi chybí je časový odestup, od vybrání požadované oblasti k vytvoření snímku. to by, ale třeba jen v případě kdy jsem chtěl zachytit něco až po kliknutí co normálně nešlo. To je zde nahrazeno možností vlastní zkratky.
Pokud tedy požaduji screenshot až po kliknutí třeba na rozbalovací nabídku rozšíření v Chromu, tak kliknu, stisknu CTRL+Print Screen, mnou zvolenou zkratku, a objeví se mi souřadnicový kříž pro volbu oblasti. Nyní záleží na mě, jestli si opravdu zvolím libovolnou oblast nebo namířím na nějaké okno nebo jeho část.
Po výběru dostanu na výběr vytvoření snímku nebo natočení dění v oblasti včetně zvukové stopy.

Reakce zobrazení směrového kříže po stisku CTRL+Print Screen

Jedinou „překážkou“ před instalací je nutnost registrace, jelikož Jing umožňuje nasdílení snímků a videí (Youtube, Twitter, Facebook,…).

Solidní možnosti sdílení vytvořeného obsahu Jingem

 • Pokud se ti článek líbil, tak sdílení potěší 😉

3 thoughts on “Jing – alternativa k Shutteru pro Windows

 1. Používám ZScreen (http://code.google.com/p/zscreen/) nabízí opravdu obrovské množství nastavení, včetně okamžitého uploadu na několik serverů, zkrácení URL pomocí Google Shortener.
  Má jedinou vadu na kráse, už není podporovaný protože začal pracovat na „novější“ verzi, té ale chybí např pro mě důležité okno. Po screenshotu se objeví okénko s náhledem, kde vyberu, jestli chci upload na dříve vybraný server, nebo zkopírovat do schrány, toto bohužel chybí v nových verzích, a autor na dotazy jeslti to přidá neodpovídá…

  1. Taky to vypadá na zajímavý kousek. 🙂 Já osobně ještě nezkoumal možnosti co Jing nabízí v rámci sdílení (je tam i FTP) a i tak mi stačí jako alternativa k Shutteru.
   Díky za koment. 🙂

  2. Mi se třeba líbí upload na DropBox, takže když udělám screen a obrazovku potvrdím, tak to nahraje na DropBox a do schránky umístí link přímo na ten soubor, popř vyberu uložit jen do schrány, a to je to, co mi v těch jeho nových verzích chybí… Možná taky vyzkouším ten Jing, mi ten ZScreen doporučil kámoš a alternativy už jsem nehledal no.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 + = 4