Smarterer – otestování vlastních znalostí

Smarterer – otestování vlastních znalostí

Možná jste si někdy kladli otázku jak sebe nebo někoho jiného otestovat. Možností je samozřejmě spousta a každý si najde svůj ideál. Ať to jsou vlastnoručně dělané nebo kdekoli po internetu válející se testy.

Za sebe ale mohu doporučit právě Smarterer!

Jak služba funguje?
Jde o relativně novou službu, na které naleznete testy z různých odvětví, umožňující se relativně objektivně otestovat. Testy jsou vytvářeny komunitou, ale nebojte se, myslím, že to zde není díky propracovanému systému na škodu, ba naopak.
Když někdo vytvoří test a naklade do něj otázky, tak ty otázky projdou pod rukama několika dalším uživatelům. Pokud se jim otázka nezdá, tak ji neschválí.
Do kontroly otázek je tak uživatel tak troch nucen. Když totiž dokončíte některý z testů, tak ho nemůžete opakovat!
Testy se ale neustále rozvíjejí a pokud si tak chcete novými otázkami zkusit polepšit nebo také pohoršit, tak můžete, ale v cestě je právě revize několika otázek, které do testu navrhli další uživatelé. Tím pádem bude docházet k dalšímu neustálému rozvoji.
Pokud jste tedy v nějaké oblasti dobří, tak Vám nebude nic bránit vymyslet vlastní test nebo do existujícího doplnit otázky (já třeba do Cisco testu), které jsou dle Vašeho názoru relevantní a a tuto relevantnost ověří ostatní, kteří budou otázky revidovat.

Přidal jsem 11 otázek a mohu vidět v jaké je fázi testování a jakou mají „testeři“ otázek úspěšnost nebo jestli někdo otázku označil za špatnou či ji někdo okomentoval

Jak probíhá test?
Testování samotné probíhá tak, že nejdříve zodpovíte nějaké praktické otázky, zpravidla jednu. Dále pak postupujete na další otázky. Vše je samozřejmě v angličtině a je na každou z otázek omezený čas, čímˇž odpadá riziko, že testovaný bude podvádět vyhledáváním nebo koukáním do rozhraní některého programu a pod.
Na konci testu, dle počtu získaných bodů, zjistíte na které úrovni v dané oblasti jste.

Některé z mých výsledků, jsem mistr ve znalostech Chromu 🙂

K čemu to může být?
Řekl bych, že možností je spousta. Můžete se s výsledky třeba jen chlubit kamarádům, ale myslím, že výsledky z testování by se daly použít například i ve školství pro testování znalostí studentů nebo i jako další z mnoha informací do životopisu.
Můžeme se tak dočkat, že nám u pohovoru dají nechat udělat test právě na Smartereru. 🙂

Hodně štěstí v testování! 🙂
Můj profil zde

Co si o tom myslíte? Má to budoucnost třeba ve školách, při pohovorech nebo jako vizitka k životopisům?

  • Pokud se ti článek líbil, tak sdílení potěší 😉

2 thoughts on “Smarterer – otestování vlastních znalostí

  1. Ahoj,
    díky za dobrý tip. Rád bych udělal něco podobného, ale zatím je to „v plenkách“. Díky za inspiraci. Pokud to někoho zaujme, svůj „projekt“ mám na stránce http://www.e-kurz.cz . Třeba někdo poradí nebo bude mít nápad, co tam přidat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

+ 52 = 56