Internet pro počítačový tábor? Opravdu jen pomalé CDMA?

Internet pro počítačový tábor? Opravdu jen pomalé CDMA?

Někteří z Vás ví, že jsem se letos již popáté účastnil počítačového tábora jako IT instruktor, respektive potřetí jako hlavní IT instruktor, u našeho občanského sdružení JO.

Problém, který jako sdružení každoročně řešíme je právě internetové připojení. Za dobu co jezdím jsme měli schůdné, a bez výpadků, připojení snad jen loni (~350kBit/s).
Ale o to je pro nějakých 15 stanic i tak slabé. Letos to bylo s připojením a rychlostí sice podobné, ale s častými výpadky. Po celé roky používáme CDMA od O2.

A pro příští rok se snažím najít co nejlepší možnost připojení, ale existuje lepší?

Táborová základna se nachází (GPS: 50°27.853’N, 15°56.021’E) v malém údolí v blízkosti malé vesničky, kdy nejbližší větší obec je Mnichovo  Hradiště a pak až Dvůr Králové nad Labem.

Umístění základny na mapě

Poskytovatelé Wifi připojení mají (asi) nejblíže pokryté právě Hradiště a z naší „Svaté trojky“ má signál právě jen O2 a jen ono slabé CDMA.

Poslední možností je satelitní internet, ale jeho cena včetně zařízení a poplatků je vysoce nad náš rozpočet, jelikožto neziskovky.

Nevíte někdo o nějaké jiné možnosti ještě? Případně nevíte o nějaké „dobré duši“ (firmě, jednotlivci), která by nás podpořila třeba právě oním satelitním internetem (zapůjčením HW)?

Řádově pár tisíc uvolnit můžeme, když nám (mě) to pomůže ve výuce a z naší strany můžeme poskytnout reklamu na našem webu www.osjo.cz.

Pokud by se někdo kdo by nám mohl pomoci našel budu rád pokud mě kontaktuje

Děkuji

 • Pokud se ti článek líbil, tak sdílení potěší 😉

4 thoughts on “Internet pro počítačový tábor? Opravdu jen pomalé CDMA?

 1. Jet někam jinak/výměna táborové základny není řešení?

  Když jsem před 6 lety plánoval „svůj“ IT pobyt, tak jsem místo pobytu volil primárně podle toho, aby tam byl Internet, protože bez něj ten pobyt pomalu nemělo smysl organizovat 😉

  1. Základna je v jiných ohledech naprosto perfektní na všechny možné činnosti ať v mokru nebo suchu.

   Letos jsme tam byli a fungovali, ale ne příliš v rámci výuky, ale s blogem a občasným nahráváním fotek ano.

   Kdyby byl alespoň 1Mbit připojení se slušnou stabilitou, tak by i stačilo.

 2. Mozno by stalo za pokus umiestnit repeater + solarni panel na ten 600m kopec severozapadne, tam by sa s dobrou antenou mohol dat chytit wifi provider z Dvura Kralove.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

9 + 1 =