Jak pokračovat s blogem?

Jak pokračovat s blogem?

Jelikož jsem se poslední dobou trochu víc rozepsal za posledních několik měsíců, tak jsem si všiml, že je čím dál větší problém se na blogu i v jeho administraci vyznat.
Začal jsem tak uvažovat o přesunu na webhosting a zde vyvstává několik otázek.

Finance

Pokud bych k tomuto kroku přistoupil, tak bych nechtěl nějaký bezplatný tarif, ale už placený kvůli takové určité jistotě.
Zaujal mě třeba i ten 30Kč tarif u Wedosu. I když je to málo, tak se i tak náklady zvýší asi na trojnásobek za rok oproti dosavadnímu stavu. Mít příjem naprosto bych to neřešil a možná ani nebudu, protože prostě píšu ze zájmu, že mě to baví, sjednocuji si tím myšlenky a pod., ale nějaký drobný by se určitě hodily.

Redakční systém

Asi bych dle ohlasů a mé krátké zkušenosti zvolil WordPress.

Reklama?

To je asi nejtěžší otázka uvažování o přechodu z bezplatného Bloggera na placený webhosting. Od začátku na blogu nemám ani jednu reklamu a tak se mi to nechce ani měnit, ale mohla by mi když už nic alespoň z části nebo i úplně pokrýt náklady (doména(y) + webhosting).
Jde taky o to, jestli by reklama měla nějaký účinek při mé relativně ještě nízké (jednotky tisíc návštěv/měsíc) návštěvnosti a zda bych si tím neznepřátelil nějaké návštěvníky.

Možné problémy při zavádění (Google Apps a webhosting)

To je druhá věc, které se obávám. Týká se změn v DNS záznamech. Kdyby měl někdo zkušenosti z této oblasti budu za ně rád, když je do komentářů napíšete.

Co říci závěrem? No budu to muset ještě hodně zvažovat, protože je zde až příliš proměnných.

Nemáte někdo zkušenosti s přechodem z Bloggera třeba na WordPress u domény využívající Google Apps?

 • Pokud se ti článek líbil, tak sdílení potěší 😉

7 thoughts on “Jak pokračovat s blogem?

 1. Tyvole, to jako vazne resis ze bys mel platit 30 korun mesicne? o tom stoji za to psat prispevek? Boze, co za lidi ty weblogy.cz prezentuji

  1. Já řeším zejména možné problémy s přechodem a pak až zbytek.

   A nechápu souvislost s tím, že je můj blog mezi zdroji. jelikož se mi z několika důvodů nepodařilo letos nic sehnat, tak nic nemám. A i když to jsou drobné, tak ono se to se vším poskládá. Prostě jen uvažuji se všemi proměnnými, nic víc ani nic míň. Nehledě na to, že jsem psal, že to asi ani řešit nebudu.

 2. Čau Petře,

  Redakční systém – Určitě WordPress pokud to myslíš s dalším blogováním vážně. Máš všechno pod kontrolou, nejseš závislej na další vývoji/nevývoji stávající blogovací platformy, velký možnosti rozšíření a přizpůsobení blogu.

  Reklama – S reklamou nebudou mít návštěvníci problém, pokud to nebude vyloženě přeplácaný. Nějaká reklama v bočním panelu nebo na začátku/konci stránky ničemu neublíží. Navíc spousta lidí má AdBlock, tak těm to vadit vůbec nebude.

  DNS – Já mám třeba Google Apps na doméně zdenek-hejl.com, ale samotný web http://www.zdenek-hejl.com běží normálně na WordPressu na hostingu. Co se týče DNS, tak ty musíš mít nastavený (MX záznamy) jenom pro Gmail, jinak všechny ostatní služby běží nezávisle na tom. Například já sice využívám služby Google Apps, ale jinak celou kancelář mám pod Office365. A všechny tyhle tři věci (Google Apps, Office365, WordPress web) běží bez problémů pod jednou doménou s jedním nastavením DNS.

  1. Díky Ti za cenný komentář Zdeňku.

   Tak do konce měsíce s přesunem nejspíš začnu, s tím, že si vše připravím a v konečné fázi jen upravím DNS.

   Ještě jednou díky. 🙂

  2. Není zač:)

   Předpokládám, že DNS sis upravoval kvůli Google Apps. Tudíž až budeš mít hotový hosting a vytvořený blog, tak jen nastavíš A záznam v DNS na IP adresu toho hostingu. Teď ti nejspíš A záznam směřuje na nějaký Google server, kterej tu na základě toho zobrazuje Blogger.

   Držím palce, ať se přesun podaří.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

+ 38 = 41