Chcete mít lepší zážitek z používání Windows 8 na notebooku?
Tento týden se nám ve čtvrtek oficiálně objevila finální verze Windows 8 a s nimi i nové ovladače různých komponent. Ale jediný update ovladače mě zaujal nejvíce.
Jde o ovladač k touchpadu, který může uživatelskou zkušenost s Windows 8 pozitivněji pozvednout.
Ovladač jsem našel na této stránce Asusu a mají tam ovladače jak pro Synaptics, tak pro Elantech touchpady. A nemusí jít nutně o notebooky od Asusu, protože tyto touchpady se nacházejí v noteboocích snad všech výrobců.
Na webu si tedy zvolíte zvolíte jako operační systém Windows 8, rozkliknete položku Touchpad a vyberete si aktuální verzi dle značky touchpadu Vašeho notebooku. Jakou značku touchpadu zjistíte buď na produktové stránce u výrobce nebo pokud máte jiný ovladač pro touchpad než ten od Microsoftu, tak ve Správci zařízení (Win + X a Správce zařízení - více zkratek naleznete v tomto blogpostu).
Pro Elantech touchpady doporučuji verzi 11.5.2.1, kterou osobně používám.
Co tím získáte?
Že touchpadu přidáte funkce pro gesta v Metru. Jde o následující gesta:
-
Zobrazení Charm panelu (hledání, sdílení, nastavení,..) a zobrazení hodin po přejetí z pravého okraje touchpadu do středu nebo jeho skrytí při opětovném přejetí
-
Přeskakování mezi spuštěnými Metro aplikacemi a desktopem při přejezdu z levého okraje ke středu
-
Zobrazení “metroidní kontextové nabídky” při přejetí shora dolů nebo ze spoda nahoru
Komentáře (2)
Ono i na Metro se dá dobře zvyknout, může to sice pár týdnů trvat, ale zvyknout se dá.
Mě osobně se líbí několik věcí jako rychlost, nový Task Manager, dělání screenshotů přes Win+PrtSc, gesta touchpadu, automatická (/ruční) aktualizace Metro aplikací, podpora HW, synchronizace nastavení, tovární nastavení a obnovení, připínání Metro aplikací na bok,.....
Viz něco zde
Ale i tak jde z valné části o mé subjektivní dojmy, ale za sebe mohu říct, že na W7 už bych zpět nešel. 🙂
Komentáře jsou uzavřeny — web je archiv.