Tip na Metro aplikaci: PressPlay Video

Tip na Metro aplikaci: PressPlay Video

Základní aplikace v Metru pro přehrávání videí mi nepřijde moc dobrá a tak jsem se koukal po jiné, která by nabídla více a mohla by být i náhradou za desktopové VLC. Po projití několika aplikací z Metra jsem zakotvil u PressPlay.

Po puštění se Vám zobrazí obrazovka s mediálními složkami z windowsáckých knihoven. Na této obrazovce je celkem pusto a dokud si neotevřeme složku s videi, tak nic kromě možnosti přehrání všeho po sobě ve vybrané složce nenabídne.

Úvodní obrazovka s náhledem přehrávaného videa po spuštění přehrání celého obsahu složky videa

Po kliknutí na složku s videi bude při prvním spuštění chvilku trvat než si aplikace natáhne náhledy jednotlivých video souborů.

U spuštěného videa v jeho kontextové nabídce najdete několik možností voleb. Z těch podstatnějších bych zmínil možnost míchání, která se může hodit zejména při přehrávání hudebních videoklipů kdy dojde k plynulému přechodu mezi videi, možnost otevření titulků, které se nacházejí mimo video soubor ve svém SRT souboru, a pro Metro dobrá možnost volby ponechání přehrávání i po přepnutí na jinou aplikaci kdy by jinak došlo k automatické pauze.

Maximalizované video se zobrazenými ovládacími prvky a volbami kontextového menu

Jak bylo zobrazeno na prvním snímku, tak po spuštění je video zobrazeno cca na 1/3 plochy vlevo. Aplikace disponuje celkem třemi těmito režimy.

Režim s poměrem 1:2 (video:seznam videí)
Režim s poměrem 2:1 (video:seznam videí)
A nakonec video v maximalizovaném režimu

Když to tedy shrnu, tak aplikace se mi opravdu líbí a oceňuji na ní zejména volbu hlasitosti kolečkem myši (což základní aplikace neumí), její režimy zobrazení a volbu pro možnost potlačení pauznutí při přepnutí.

Nakonec je třeba říci, že aplikace přibývají celkem rychle a tak tipy snad nikdy nemohou dojít. V zásobě jich mám prozatím asi 8 z čehož jsou 3 placené.

  • Pokud se ti článek líbil, tak sdílení potěší 😉

2 thoughts on “Tip na Metro aplikaci: PressPlay Video

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

+ 87 = 90