Tip na Metro aplikaci: Tweetro – povedený Twitter klient

Tip na Metro aplikaci: Tweetro – povedený Twitter klient

V rámci pokračování seriáluo tipech na aplikace pro Metro se dnes podíváme na nejpovedenějšího Twitter klienta ve Windows Storu. Umožňuje přidání i více Twitter účtů, tak pak je člověk má na jedné hromadě. Pokud tedy sháníte schopného klienta, tak Tweetro bude pro Vás to pravé. Na úvodní obrazovce naleznete kromě možností pro Váš účet s posledním Vaším tweetem také několik posledních tweetů z Vaší timeline, fotky z posledních tweetů a pak i možnost přidání dalšího sloupce.

Pohled na základní obrazovku s informacemi o účtu, posledními tweety z timeline a možností napsat tweet

Možnosti pro Váš účet

Hned zleva můžete začít tweetovat s možností přidání fotky buď ze souboru nebo z webkamery.  Krom toho si můžete rozkliknout zmínky, zprávy, oblíbené tweety nebo výpis tweetů z Vašich seznamů. V neposlední řadě si můžete nechat zobrazit Váš kompletní profil s kompletními informacemi zahrnujícími počty Vašich sledujících i sledovaných, Vaše tweety i osobní info.

Timeline

Tak po seznamech zřejmě nejvyužívanější části bude jistě výpis tweetů. Ten funguje tak, že v levé části je posuvný seznam s tweety. Po kliknutí na nějaký tweet se zobrazí zvětšen uprostřed obrazovky a pokud obsahuje odkaz na nějaký obrázek či web, tak ten bude zobrazen vpravo. Když by nás obrázek/článek zajímal, tak na něj můžeme kliknout a on nám z cca 2/3 obrazovky překryje Tweetro.

Timeline se zvýrazněným aktivním tweetem a otevřeným zakrytým odkazem z tweetu vpravo

Obrázky

Pokud narazíte v timelině, nebo v oddělené sekci, na zajímavý obrázek, tak po kliknutí se Vám v rámci vestavěného prohlížeče obrázků zvětší. V horní části s tweetem, který k němu patří a jeho majitelem a ve spodní části s možnostmi sdílení nebo označením za oblíbený.

Zvětšené zobrazení fotky z tweetu přímo v aplikaci

Tyto informace po chvíli zmizí a můžete se kochat čistým pohledem jen na obrázek.

A ještě jednou bez ovládacích prvků

Jako připnutá Metro aplikace

Samozřejmě nechybí jako u všech možnost připnutí. V této podobě se díky zmenšení nekoná takový dojem, jelikož se třeba odkazy a obrázky otevírají externě v Chromu, ale i tak nabízí to nejdůležitější a to stále viditelné nové a nové tweety. Přeskakovat do jiných kategorií nebo zpět se dá klasicky šipkou v horní části.

Připnuté Tweetro s všudypřítomnou timeline a ...
... nebo třeba s obrázky

Jedná se o povedenou sociální aplikaci se slušnými možnosti a osobně se mi nejvíce líbí možnosti zobrazení obsahu odkazu/článku přímo v aplikaci.

  • Pokud se ti článek líbil, tak sdílení potěší 😉

One thought on “Tip na Metro aplikaci: Tweetro – povedený Twitter klient

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 + 7 =