Velké novinky u Jolicloudu!

Velké novinky u Jolicloudu!

Dnes byla vydána velmi potěšující zpráva na blogu Jolicloudu, která začíná krátkým souhrnem historie a seznamem jejich dosavadních produktů (už jsem o nich psal několik blogpostů).

Zmiňuje se o tom, že volbou mobilního OS a telefonu se rozhodujeme jak budeme nakládat s našimi daty a že tato volba je čím dál tím těžší, protože se tak vlastně mnohdy uvážeme k jednomu výrobci, mobilnímu OS nebo poskytovateli cloudových služeb.

Dle jejich vyjádření ale není ještě pozdě. Věří ve svobodnější a otevřenější cloud, který by nám nabídl lepší kontrolu nad naším digitálním životem a pomohl by nám k jednoduššímu přístupu ke všemu co potřebujeme nebo vlastníme online.

A dnes došlo ke spuštění nového cloudového desktopu na beta.jolicloud.com, který sjednocuje jejich produkty do jednoho i s novým a sjednoceným designem.

Nový vzhled Jolicloudu
Pohled na nový desktop webového Jolicloudu

A to ještě není vše, jelikož  z původních 6 agregovatelných nebo chceme-li tříditelných aplikací je jich nyní rovných 10. K původním ještě tak přibyl Dropbox, Box, Skydrive a Tumblr, čímž tento nástroj narůstá na síle.

Nový seznam podporovaných služeb
Přehled účtů dostupných služeb, který se během příštího týdne rozšíří

Jen připomenu účel nového Jolicloud (Me), kdy jde o agrageci, ale i třídění obsahu na přidaných službách, ale Vašeho vlastního obsahu! To znamená, že si dáte do jedné „kolekce“ třeba tweety i fotky z dovolené nebo nějaké akce a později si je tak lehce dohledáte.

Příklad společné kolekce
Ukázka kolekce v které jsou jak obrázky, tak tweety

Dále se firma rozhodla dočasně odebrat jejich mobilní aplikace z obchodů, ale používat jdou dále, a navrátí je zpět později v tomto roce.

A ke konci pro mnohé, včetně mě, radostné oznámení o práci na novém Joli OS (snad založeném na Ubuntu 12.04 LTS), který bude nabízet nové rozhraní i vlastnosti a určitě je i důležitou informací, že v dalším týdnu přibudou do Jolicloud (Me) další služby.

Slovo závěrem

Tato zpráva mi udělala opravdu radost a jde o další důvod pro používání Jolicloud Me, a později snad i Joli OS. Nový web doporučuji prohlédnou až později nebo za pár dní. Nyní je zpomalený a některé funkcionality ještě nefungují jak by měly.

  • Pokud se ti článek líbil, tak sdílení potěší 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

81 + = 89