Update: Hledám praxi v IT na léto 2013

Update: Hledám praxi v IT na léto 2013

Může se sice jevit, že na hledání praxe je ještě brzy, ale lepší brzy než pozdě.

K hledání mě motivovavala +Markéta Gajdošová se svým příspěvkem na Google+, kde pomocí myšlenkové mapy začala hledat práci. Ale abych její myšlenku jen sprostě neokopíroval, tak jsem začal přemýšlet jak ji změnit, vylepšit a přizpůsobit pro své účely.

Po nějakém čase jsem dostal nápad vytvořit myšlenkovou mapu pomocí síťového simulátoru Packet Tracer pro nalezení praxe. Nejdříve jsem sepsal příspěvek na Google+ a tak budu rád, a předem děkuji, za sdílení tohoto článku, příspěvku na G+ nebo hlavně za případné nabídky praxe.

Mé pojetí myšlenkové mapy v Packet Traceru

Jakou praxi bych chtěl

Jako budoucí síťař právě v oblasti počítačových sítí, kde bych mohl co nejlépe uplatnit své znalosti získané ve škole ať už z teorie nebo z laboratoře.
Doposud mám mám 3 ze 4 částí CCNA a v letním semestru navážu na CCNA 4.
Tudíž bych měl mít do léta komplet dokončen kurz CCNA a později bych na něj rád navázal s CCNA Security a CCDA. Ve vzdálenější budoucnosti uvažuji, pokud uspěji s předchozími cetifikacemi, nad CCNP, CCNP Security a CCDA.

I když přímo nelpím na této oblasti, tak bych za ní byl opravdu rád. Chtěl bych tak nabýt více zkušeností, které bych mohl využít jak při studiu a bakalářce, v rámci které budu navrhovat počítačovou síť pro SŠ kam jsem chodil, tak i pro pozdější praxi po škole.

Co jiného umím z oblastí mých zájmů

Kromě znalostí počítačových sítí sem patří psaní, resp. blogování, kdy jsem začal loni na jaře se svým blogem a od letošního léta píšu na firemní blog +AppSatori.
Mimo to jsem letos již pátým rokem učil děti na počítačovém táboře našeho +Občanské sdružení JO (Osjo.cz), z toho třetím rokem jako hlavní IT, kdy jsem odpovídal za vše co se týkalo IT a výuky (zprovoznění a zabalení vybavení, výuka, táborový blog,….).
Samozřejmě to není vše. Jsou tu i základní znalosti třeba Javy, C nebo databází, ale to nejsou oblasti v kterých se chci rozvíjet v měřítku větším než v rámci obsahu předmětů.

Co mě všechno baví

Jak jsem zmiňoval tak počítačové sítě, blogování a tábory. Mezi další věci, kterými trávím svůj volný čas patří všemožné hledání různých programů, aplikací, cloudů, služeb nebo článků z IT i non-IT a jejich čtení.

Zájmy

V podstatě jsem vše napsal, jen jeden z větších okrajových zájmů chybí a tím jsou československá opevnění budovaná před druhou světovou válkou a následně nuceně opuštění kvůli Mnichovské „dohodě“.

Finanční stránka věci

I když je pro mě praxe cennější než krátkodobý užitek z peněz, tak by se nějaké peníze zcela jistě hodili. Jako student bych se chtěl stát co nejméně závislý na rodičích a hlavně i během roku má člověk nějaké nutné i méně důležité výdaje.
Ale i tak pro mě není finanční stránka primární, ale rozhodně budu rád za pochopení. Přeci jen každý byl jednou student.

Vysvětlení obrázku

Pokud si někdo všiml, co je špatně, tak to není špatně. 🙂 Chybějící konfigurace směrovače je z důvodu, že vše ostatní funguje. Tzn. vím co bych chtěl, co mě zajímá a co umím, ale chybí právě ono propojení s praxí, kterou bych chtěl získat.

V bodech

  •  hledám praxi, brigádu nebo jiný typ pracovního poměru v IT , nejlépe síťařinu
  •  oblast ohraničená Hradcem Králové, Chlumcem nad Cidlinou, Jičínem a Pardubicemi (případně i Praha pokud by byla možnost výhodnějšího ubytování)

Všem co dočetli do konce děkuji.

Moje CV a LinkedIn

Ještě jednou díky za případná sdílení nebo nabídky.

 

  • Pokud se ti článek líbil, tak sdílení potěší 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

62 + = 65