Jaký byl rok 2012

Jaký byl rok 2012

Loni jsem žádný souhrn nedělal a tak po téměř dvou letech existence tohoto blogu si ho zaslouží. Kvůli kontextu začnu nejdříve událostmi kolem blogu a blogování samotnému, pár čísly, které mají všichni rádi a seznamem nejčtenějších článků za rok 2012 a následně trochu zabruslím do osobního životu, kde i odůvodním zejména děje kolem návštěvnosti blogu.

Blogování

Píše se leden roku 2012, který byl desátým měsícem mého blogování zde, a obdivoval jsem stále rostoucí návštěvnost blogu, která za leden činila víc jak 500 UIP. Poté došlo k celkem slušnému vzrůstu ( cca 2100 UIP – duben) návštěvnosti, který byl ale záhy následován strmým pádem, který pozvolna pokračoval až do července s 314 UIP. V srpnu došlo ke zvratu, za který mohu poděkovat +Petru Krčmářovi jakožto správci serveru Weblogy.cz za přidání i mého blogu, kdy v době pár dní před koncem měsíce došlo k nárůstu na téměř 1200 UIP a od září se držím na cca 2500 UIP. Je zde ale stále značná rezerva způsobená méně častým přispíváním.

V září jsem se také se zvyšující se návštěvností rozhodl pro přesun blogu z bezplatného, ale kvalitního, Bloggera na vlastní webhosting a díky skvělé nabídce si vybral Wedos. Přechod nebyl bezbolestný a po čase se WordPress „rozbil“, ale díky pomoci Vlastimila Otta se vše zdařilo dát do pořádku.

Rekapitulace blogování za rok 2012 z změny oproti roku 2011

 • napsal jsem 85 článků (+65,9%)
 • počet unikátních návštěvníků byl 16 619 (+323%)
 • počet návštěv byl 23 157 (+422%)
 • množství zobrazení odpovídá 49 715 (+448%)
 • na blogu průměrný návštěvník pobyl minutu a 40 vteřin (+17,7%)
 • téměř dvě třetiny z Vás (62,1%) odešlo po přečtení jednoho článku/stránky (-8,8%)
 • téměř 30% z Vás přišlo na blog vícekrát

Nejčtenější články roku 2012

 1. Počítání IP adres s proměnnou délkou masky
 2. Jak nahrát češtinu do Windows 8
 3. 12 hodin s Lenovo ThinkPad Edge E335
 4. Windows 8 RTM: postřehy, tipy a triky
 5. Windows 8 Consumer Preview: Screenshot Tour
 6. Jak ideálně vybírat notebook
 7. První postřehy z Windows 8
 8. 8 důvodů proč přejít na Windows 8
 9. Google Drive: jeho úspěch posvětí aplikace
 10. Jak moc nás české androidí servery masírují reklamou

A co v životě?

V lednu jsem úspěšně zvládl první část kurzu CCNA, poté co se oteplilo jsem se sebou chtěl něco udělat a tak jsem někdy v únoru začal po zimě zase jezdit na kole. Co čert, ale nechtěl. Ke konci března jsem si vyjel a mohlo to být i naposledy díky dvoum pseudo-náhodným rozhodnutím.

Jel jsem si zajet cca 30-40ti km okruh, ale bohužel jsem skončil pádem po necelých 20ti kilometrech. Projížděl jsem totiž kolem lidí a ti měli v blízkosti sebe psa. Poté co jsem kolem nich projel se za mnou pustil a já jsem se mu ze strachu snažil ujet, bohužel jsem moc daleko neujel a po pár desítkách metrů mě doběhl a zamířil přímo pod přední kolo a strhl mi ho.

Dále nemá cenu líčit podrobně další příběh. Výše zmiňované náhody byly ty, že jsem původně uvažoval jet část trasy (asi 2km) po „státovce“ a tak jsem si vzal přibližně po deseti letech helmu a druhou náhodou se stalo rozhodnutí, že po státovce nepojedu.

Takže nebýt helmy, tak tu dnes asi ani nejsem, i dle vyjádření dvou lékařů. Výčet zranění by byl celkem dlouhý a tak bude stačit říct, že čítal dvě zlomeniny, dvě stehové jizvy (a několik zjizvených ztmavených oblastí), spoustu sedřenin a naraženiny.

Ale kromě zdravotních následků to mělo i osobní následky ve škole a nemožnosti si najít brigádu na léto. Byl jsem totiž celý měsíc doma a pak přišel do školy akorát na zápočtový týden a tak jsem spoustu předmětů musel „pustit“ abych zvládl alespoň nějaké a v létě kvůli postrašení úřednického šimla neudělal zkoušku. I v létě jsem chodil na rehabilitaci a ještě nyní mě čeká operace zápěstí.

Dost „černé kroniky“. Z výše zmíněných faktů Vám asi došel důvod výpadku v psaní na jaře a počátkem léta.

I když byl loňský rok spíš špatný, tak jsem se dočkal i pozitivních věcí. Jako předchozí čtyři roky jsem se opět účastnil letního počítačového tábora našeho občanského sdružení OSJO, kdy jsem měl výuku již třetím rokem „pod palcem“ já. Mimo to se mi během léta ozval +Přemek Brýl z firmy AppSatori s nabídkou psát jim na blog a jelikož jsem jejich firmu znal již pár let, tak jsem s nadšením nabídku přijal.

Na podzim jsem se dozvěděl, že Petr Kozlík, který na počátku zimního semestru založil na FEI UPCE GeekGroup, dává do kupy i zdejší GUG a tak jsem se s ním a s několika dalšími lidmi do toho pustil taky.

Jako poslední osobní a profesní úspěch bylo absolvování CCNA3 v týdnu před Vánoci.

 

To by jako rekapitulace mohlo stačit a tak již nezbývá než Vám poděkovat za Vaši návštěvnost, čas, že mě stále čtete a popřát Vám všechno nejlepší jak v profesním, školním, ale především osobním životě a ať Vám vše vyjde.

Díky!

 • Pokud se ti článek líbil, tak sdílení potěší 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

89 + = 90