Rozhovor: Přemysl Vaculík (Dotekománie.cz)

Rozhovor: Přemysl Vaculík (Dotekománie.cz)

Po delší době došlo na myšlenky čím blog řádně oživit a jaká nová témata zvolit. Při hledání inspirace jsem narazil na tip ohledně rozhovorů. Nad nimi jsem již v minulosti přemýšlel, ale myslím, že až nyní pro ně dospěla doba a uvidí se jak se tato oblast osvědčí.

photo
Přemysl Vaculík

První rozhovor se mnou ochotně udělal +Přemysl Vaculík jakožto šéfredaktor serveru Dotekománie.cz. Mnozí z Vás co se zajímáte o mobilní technologie ho jistě budete znát dle jména a sledujete jeho profil na jedné ze sociálních sítí (G+, YT nebo Twitteru).

Z vystupování na sociálních sítích na mě působí jako člověk, který ví co od života chce a jde si za svým. Nebojím se ho označit za revolucionáře v oblasti českých serverů zabývajících se mobilními technologiemi, protože Dotekománie je pod jeho taktovkou s minimem obsazené plochy reklamou, vlastní aplikací pro Android a svojí aktivitou na Google+ jednoznačně ta nejlepší kombinace co může čtenáře potkat.

Nyní již k samotnému rozhovoru, který probíhal na Google+, kde jsem Přemkovi položil deset otázek.

1) Kdy tě poprvé napadlo vrhnout se na psaní? Na jakékoliv, nejen mobilní téma.

Takže to bylo přesně 25. listopadu 2006 v 0:08 a začínal jsem na Blog.cz.

2) Co bylo jádrem tvého rozhodnutí? Šlo o nějaký podnět nebo o spontánnost?

Znáš to, hlava plná IT a nikdo si se mnou o tom nechtěl povídat a ani vyslechnout. Tak jsem se pustil do psaní, abych dostal vše z hlavy, a realizoval se.

3) Jaká byla tvá cesta k Dotekománii?

Cesta byla poměrně jednoduchá. Sony Ericsson ve své době, roku 2010, vypsal soutěž o nejlepší IT blog a tak jsem se zúčastnil. Zdařilo se a vyhrál jsem, respektive jsem byl mezi třemi vítěznými blogy nemající pořadí.

V tu chvíli si mě všiml Roman „Taliano“ Kudrna a nabídl mi možnost podílet se na blogu Dotekománie, v té době (a ještě do nedávna) na Mobilmanii, což bylo na jaře roku 2010.

4) Jak vnímáš v Dotekománii svojí roli? Vůdce, „přátelský šéf“ nebo jinak?

To je různé, občas jsem hodný, někdy zase zlý. Jindy nedočkavý, což jsem prakticky stále, a někdy si raději udělám věci sám. Na druhou stranu jsem i člověk a vyslechnu problémy kolegů.

5) Co děláš mimo psaní a vedení Dotekománie?

Mimo psaní? Jsem zaměstnán u velké firmy jako vývojář všeho možného. Raději nebudu specifikovat. 🙂 Ale jedná se o mé hlavní zaměstnání, které mě zatím živí.

6) Jaké máš záliby, zájmy a koníčky?

Nemám přesně vymezené koníčky a to ani hudbu. Dělám to co mě baví. 🙂 Mám rád adrenalin, na což se můžeš podívat na mém Youtube kanálu, kde se nachází starší video z tandemu. Teď na to není tolik času, ale mám v plánu si udělat AFF výcvik. Jinak cestování, na které také není dostatek času.

7) Kam to chceš profesně dotáhnout?

Profesních cílů mám více, ale v budoucnu (až budu starší nebo „starý“) se chci věnovat učitelství, což zatím odkládám. Budoucnost je nejasná a nějak ji zatím neřeším. V tuto chvíli se snažím, kam to povede nevím, ale chci to dotáhnout co nejvýš.

8) Jaké máš životní cíle, sny a představy? Kde si se představuješ za 5 let?

To souvisí s předchozí otázkou a odpovědí, ale možná se za tu dobu usadím, jelikož jsem tak trochu rodinný typ člověka, ale to nezáleží jen na mě.

Ale pokud to mám vzít sobecky, tak do pěti let chci navštívit Google IO konferenci.

9) Co by jsi doporučil těm, které zajímají mobilní technologie a chtěli by o nich psát?

Číst, číst, číst a hlavně zahraniční zdroje a pak psát, psát, psát. Nepochybně s tím ale souvisí i několik pravidel.

Hlavním je „Nikdy se nehádej se čtenářem“ a druhým je „Kritiku ber jako možnost k zlepšení“.

10) Co bys o sobě nebo svých projektech napsal?

Je toho hodně, co mám v hlavě, ale asi Dotekománie je tím největším projektem současnosti. Zejména naší aplikaci beru jako vlastní dítě. Je netradiční a prozatím jediná svého druhu v ČR, Evropě a možná v celém světě.

 

Tímto ještě jednou děkuji Přemkovi, že si našel chvilku času ve svém, jistě celkem nabytém, šéfovském a pracovním dni. Přeji mu také spoustu spokojených čtenářů a aby si svoji kvalitu i nadále drželi alespoň ve stejné kvalitě.

Nejspíš během víkendu přidám další rozhovor s jedním známým českým androidím vývojářem. 🙂

  • Pokud se ti článek líbil, tak sdílení potěší 😉

2 thoughts on “Rozhovor: Přemysl Vaculík (Dotekománie.cz)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

87 + = 93