Webshotter: automatické screenshotování webu původem z Pardubic

Webshotter: automatické screenshotování webu původem z Pardubic

Na dnešní páté session Geek Group mimo jiné vystoupil Borek Bernard s tématem přednášky Dají se světové produkty dělat z Pardubic ? Aneb jak se rodil WebShotter.

Z jeho přednášky jsem byl opravdu nadšen. Vůbec to nebral vývojářsky, ale pěkně od podlahy. Jak vznikl nápad na vytvoření této služby s globálními ambicemi a jaká byla i jeho profesní cesta. S Borkem jsem se domluvil i na rozhovoru, takže v nejbližší době se tu i objeví. 🙂

Snímek obrazovky (44)

Co je Webshotter

Smysl Webshotteru je vlastně jednoduchý. Stará se místo vás o automatické pořizování screenshotů vaší webové stránky, ať jde o firemní prezentaci nebo osobní blog. Každý den tedy pořídí snímek stránky a vy se o nic nestaráte. Nic víc, nic míň. Jde v podstatě o screenshotovací obdobu Web.Archive.org.

Projekt je veřejně spuštěn nějaké 3 měsíce a prozatím se spíše testuje v té naší české kotlině, ač má do budoucna globální ambice.

Proč projekt vznikl

Borek chtěl nějak automatizovat každodenní pořizování snímků svého blogu. Žádné řešení nenalezl a tak se dal do vývoje vlastního řešení. Webshotter vznikl v rámci jeho vlastního pardubického startupu Agilio, ve kterém figurují i dva kluci z našeho nového +GDG Pardubice.

Jak projekt monetizují

Projekt jedena free a premium modelu. Free účty jsou omezeny svojí tří měsíční archivací screenshotů a premium model, za pouhý 1$/měsíc přes PayPal, dává k dispozici, pokud platíte :-), neomezený pohled do historie snímků.

Registrace a používání webu

To, co velmi oceňuji na mnoha službách, je možnost přihlašování Google účtem. Je to nejjednodušší řešení, které mi může služba nabídnout.

Snímek obrazovky (45)

Pokud se tedy přihlásíte Google účtem, a nebo přes Facebook, tak se hned dostanete k přidání vašeho webu, výběru typu účtu a ukázce screenshotu . Typ účtu můžete samozřejmě později změnit, takže se nemusíte bát si nejprve na zkoušku zvolit bezplatný typ účtu.

Snímek obrazovky (47)

A to je vše. Dle FAQ může pořízení první snímku trvat až dvě hodiny a každý další snímek je automaticky pořizován kolem půlnoci středoevropského času. Můj první snímek se objevil po pár desítkách minut.

Snímek obrazovky (49)

Prohlížení snímků následně probíhá pomocí kolečka myši či šipkami procházením po časové ose. Zde je na ukázku jedna z jeho demo ukázek, prostě pěkné rozhraní a už se těším na zodpovězené otázky od Borka. 🙂

Snímek obrazovky (50)

Jak se líbí Borkův projekt vám? Zkusíte ho nebo si dokonce, tak jak plánuji, koupíte i premium? 🙂

  • Pokud se ti článek líbil, tak sdílení potěší 😉

One thought on “Webshotter: automatické screenshotování webu původem z Pardubic

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

44 + = 47