Nejlepší ROM pro lowend ZTE Atlas W alias T-mobile Vivacity

Nejlepší ROM pro lowend ZTE Atlas W alias T-mobile Vivacity

T-mobile Vivacity, který jsem koupil přes Aukro několik měsíců před zdejším prodejem už jako ZTE Atlas W, jsem si pořídil někdy loni v lednu. Jedná se o první mobil s Androidem, který vlastním. Za ten rok a něco mé požadavky stoupají, ale zatím mi musí stačit, jsou přednější věci.

T-mobile Vivacity (zdroj: UK T-mobile)
T-mobile Vivacity

Je tedy jasné, že jsem za tu dobu vyzkoušel několik ROMek. Pro telefony od ZTE je asi nejlepším fórem to od Modaca. ZTE se proslavilo zejména modelem Blade, který se stal díky své ceně a relativně solidní výbavě v té době trhákem.

Ale i pro Atlas W je několik ROM. Od stabilních, založených na dvojkovém Androidu (2.3.5), až po beta či alfa verze založené na čtyřkovém ICS či JB. V prvních měsících byly k dispozici hlavně upravené stock ROM, ale většina byla stabilní.

Později se začaly objevovat neoficiální porty CyanogenModu 79 a 10. CM7 ROM jsou na tom dobře, nabízejí prostě výhody CyanogenModu.

Jakou tedy vybrat?

Záleží na tom co od telefonu chcete a co mu odpustíte.

Chci to nejnovější

Pokud toužíte po nejnovějším Androidu, tak si sice užijete nejnovějších fíčur, ale zároveň přijdete o pořádnou stabilitu. Já měl tu zkušenost, že tak jednou za 2-3 dny došlo k restartu. Dále pokud rádi posloucháte a sledujete videa na Youtube, tak zde budete také ochuzeni, protože nejsou ovladače pro HW akceleraci. U některých ROM je to obcházeno, ale stejně to není ono. Dochází k zásekům videa, takže volbou je leda vypnutí HQ.

Čtyřkové ROMky mají ale výhodu hlavně v podpoře nejnovějších aplikací, kde má stabilní GB (2.3.5) stále větší a větší mezery (některé launchery, Google Keep,…).

Doporučené ROM: CM9 (Android 4.0.4) a Paranoid Android 3.1.0 (Android 4.2.2)

Klady:

 • podpora nových aplikací
 • nové prostředí a vlastnosti

Zápory:

 • chybějící HW akcelerace (nebo špatná)
 • slabší výdrž
 • snížená stabilita
 • těžší zprovoznění A2SD (jen ~150MB místa na ROM)

Chci stabilitu

Osobně jsem přešel spíš do tohoto spektra uživatelů. S lowendovým telefonem si prostě nemůžu vyskakovat. Se stabilními ROM založenými na 2.3.5 Androidu získáme hlavně stabilitu, rychlost a delší výdrž.

Nevýhody pociťuji poslední měsíce hlavně co se podpory novými aplikacemi týče. Jako Google-pozitivní bych rád zkusil Keep, ale budu si muset asi ještě vystačit s Evernote + PushBullet.

Spolu s nenáročnými launchery nepůjde vůbec o pomalou lemru, při běžných činnostech. U Ingress se ale zapotí i tak. 😉

Doporučené ROM: AndroIum a Fish’n’Chips 7

Klady:

 • stabilita
 • výdrž
 • rychlost oproti CM9 nebo CM10
 • lepší výkon v Ingress (místo 1-2 FPS u hodně polí nyní 4-7FPS)

Zápory:

 • zhoršující se podpora napříč aplikacemi
 • většinou defaultně horší vzhled

Nejlepší ROM pro T-mobile Vivacity alias ZTE Atlas W je …..

A je to tu. Můj verdikt nad nejlepší ROM. Ač ji mám jen pár dní, tak jsem s ní nadmíru spokojen. Jde o AndroIum 2.0.4. Ač jde o ROM založenou na 2.3.5 Androidu, tak vypadá perfektně. Už od základu nabízí vzhled podobající se ICS včetně práce s jednotlivými notifikacemi (odsun do strany).

Na Modaco fóru je dostupná verze 2.0.2, ale tato ROM má vlastní OTA updater, takže hned jsem měl aktualizaci právě na 2.0.4 z 9.3.2013. Jde tedy o stále aktualizovanou ROM což mě a ostatní majitele tohoto modelu může těšit. Ale lepší budou screenshoty podle hesla Obrázek dá za tisíc slov.

Pár tipů pro majitele

Aku s vyšší kapacitou (2150mAh) za 11$

Bumper (kryt) v různých barvách za cca 7,5$ i s poštovným (po zadání VivaModaco2013 sleva 50% z krytu, tj. cca 5$ celkem)

 • Pokud se ti článek líbil, tak sdílení potěší 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

74 + = 82