5 + 1 tipů pro hraní Ingress a pozvánka

5 + 1 tipů pro hraní Ingress a pozvánka

Jelikož posledních 5 týdnů trávím aktivním hraním Ingress, tak bych se s vámi chtěl podělit o pár tipů, které se budou hodit, zejména začínajícím, hráčům Ingress. Za těch 5 týdnů hraní, víc než 170km (nejen Ingress, ale byla startovacím momentem) a pár desítek hodin jsem nasbíral spoustu tipů i od spoluhráčů. Myslím, že je vhodné se s některými tipy podělit, aby hru začali hrát další a ti co začali, tak aby hned z kraje neskončili z důvodu, že nevědí jak hrát.

A pamatujte, správná barva je modrá, barva odporu! 😉

Takže Viva la Resistance a hurá do toho.

Ve dvou se to lépe táhne

Nebýt těch pár spoluhráčů z Pardubic, tak bych s Ingress skončil dřív než bych s ní začal. Minimálně na prvních několika levelech je vhodné najít si nějaké hráče co jsou na vyšším levelu, jelikož hráč na první či druhém levelu horko těžko už nyní něco dokáže. Po spojení se s někým je tedy vhodné aby ten zkušenější portály téměř zničil a začátečník je dodělal.

Pokud vám to přijde jako charita, tak tomu tak není. Staráte se vlastně tak o dalšího spoluhráče, který bude vděčný a jistě to jen tak nezabalí, když si zkušenější s ním dal nějakou práci. Alespoň by to tak mezi poctivými hráči mělo být.

Ačkoliv se Ingress může jevit jako hra pro jednotlivce, tak tomu tak vůbec není. Je to hodně o spolupráci v místní komunitě v rámci frakce a pokud by si někdo chtěl jen tak hrát na vlastním písečku, tak se může stát, že bude ostatními brán spíše jako přítěž než pomoc.

Udělej pár kroků vedle a znepříjemni to druhé straně

Tím je myšlena chyba, kterou dělají hráči na prvních levelech, kterým to nikdo neřekl. Jde o to, že po jejich vítězném dobití portálu zůstanou na místě a začínají osazovat portál rezonátory. Ale to je chyba!

Pokud to tak učiníte, tak rezonátory budou ve stejné vzdálenosti od portálu jako jste při osazování. Je tedy třeba dojít co nejdál od portálu, ideálně aby hranice kruhu (označujícího váš dosah) ležela přímo na portálu.

Dosáhnete tak toho, že pro hráče, hlavně na nižších úrovních, bude složitější zničit rezonátory s pomocí co nejméně vypálených bursterů (=munice). Hráčům na vyšších levelech to už tolik vadit nebude.

Efektivnější ničení chůzí

Jak jsem se zmínil výše, tak pokud jste na některém ze čtyř prvních levelů, tak doporučuji ničit rezonátory tím stylem, že se postavíte mezi portál a rezonátor tak, aby jste byli v rovině s dalšími dvěma sousedními.

Budete tak ničit víc rezonátorů najednou.

Nehoňte se za každým linkem

Někdy se naskytne skvělá příležitost udělat obrovské meziměstské pole, ale zjistíte, že vám plán překazil jen pár metrů dlouhý link, tuto situaci znám osobně z doslechu. A sám jsem se tak to taky asi dvakrát spálil, když jsem si neuvědomil, že linky se nesmí křížit a tím svým linkem bez pole jsem zamezil dalším několika linků vytvářejícím pole, tak bacha na to! 😉

Necvrlikej plány své či frakce v Commu

Dávejte si veliký pozor na to co a kam píšete! Comm slouží, kromě pokecání s ostatními, třeba i na plán útoku nebo nějaké větší akce a svým neuváženým odesláním zprávy můžete akci rychle překazit. Dejte tedy pozor zda používáte chat pro svojí frakci nebo pro všechny.

Bonus: Dávejte si pozor na to, co říkáte na veřejnosti

Jednou se mi stalo, že takto jdeme a bavíme se o Ingress. Prohodím, že potřebuji zničit tento a tento portál a pak si všimnu velmi podivného pohledu jedné důchodkyně. Pár minut jsem se obával zda nepřijedou policajti. 🙂

 

A pro toho, kdo si jako první napíše do komentářů, tak mu pošlu pozvánku, ale nebude to jen tak, jelikož mám 2 podmínky. Dotyčný musí být (odkaz na nějaký profil,…) z Pardubic nebo okolí (případně i Hradečák co jezdí do Pardubic a zůstal by někdy třeba i do večera na Ingress nebo přijel o víkendu) a musí se přidat k modrým. 😉

Je nás jen pár modrých aktivních jedinců a zelených je několika násobně více. 🙂

 • Pokud se ti článek líbil, tak sdílení potěší 😉

6 thoughts on “5 + 1 tipů pro hraní Ingress a pozvánka

 1. Pomoc začátečníkům je běžná praxe, jakmile totiž někdo sežene pozvánku, párkrát si obejde portály a posbírá pár XMP si hned totiž myslí, jak zničí i vyšší portál (že střeliva má hromadu), ale tak to není. Osobně jsem pomohl dosti začátečníkům, bohužel po některých se opět slehla zem a už o nich nikdo neslyšel. Jak poslední tip bych dodal, že by každý hráč měl hrát alespoň 1x týdně (i to je málo), protože když vynechá týden, dva …. tak se horko těžko vrací do hry. Zaznamenal jsem to u sebe a pár spoluhráčů.

  w0lf / L7

  1. Svatá pravda! 🙂

   Právě, ta pomoc od „starších“ je v počátcích velmi důležitá a každý, kdo takové pomoci využije, by ji měl komunitě oplácet právě aktivitou a tím i rychlým progresem v postupu úrovněmi.

   zorbon / L6

 2. To stání co nejdále od portálu při osazování budu muset vyzkoušet. Jinak s těmi modrými je to v Pardubicích pravda. Kdo by chtěl za modré, můžu taktéž poslat pozvánku.

 3. Don’t resist! Be enlightened! 😀 žabičky jsou nej! 😀 šmoulové ať se jdou vošmoulit 😀

  hotjason1991 / L5

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

+ 79 = 82