Nejlepších 9 rozšíření pro Google Chrome – I. díl

Nejlepších 9 rozšíření pro Google Chrome – I. díl

Po nedávném mini seriálu s aplikacemi pro Android přikračuji k rozšířením, pro další z úspěšných produktů Googlu, pro Google Chrome. A, stejně jako u Androidu, začnu od začátku abecedy.

AdBlock

Ač nejsem na toto rozšíření hrdý, tak pro značné množství serverů je to jediná možnost, jak si v klidu bez vyrušení něco přečíst. Vyloučení z blokování mám nastaveno jen u mála serverů, povětšinou u blogů a pak u jednoho mobilního serveru. Ať zavedou klidně předplatné, u serverů, který přinášejí unikátní obsah jsem ochotný platit. Ale princip málo zisků z reklamy -> více reklam neuznávám.

q1

Takže AdBlock prostě a jednoduše blokuje reklamu na základě nastavených filtrů, ale doporučuji vypnout český filtr, jelikož ten blokuje i +1 tlačítka. 😉

[appbox chromewebstore gighmmpiobklfepjocnamgkkbiglidom]

Apt-linker

Rozšíření, které mám aktuálně vypnuté, jelikož jedu na Windows 8, ale snad pro každého Ubunťáka (nebo uživatele Debian-based distribuce) povinnost.

Když totiž někde na internetu najdete příkaz pro stažení aplikace přes Apt, tak z něj udělá klikací odkaz a otevře se Centrum softwaru v Ubuntu a aplikaci budete moci jednoduše nainstalovat.

[appbox chromewebstore oljmaangfgmmokjpnojhfblppgeijikp]

Block Yourself from Analytics

Pokud využíváte pro sledování návštěvnosti na svém webu či blogu Analytics od Google, tak by jste určitě byli rádi, pokud by se vaše návštěvy do Analytics nezahrnovali. To je účelem tohoto rozšíření, kterému v nastavení zadáte weby, u kterých chcete sledování blokovat a o víc se nestaráte.

[appbox chromewebstore fadgflmigmogfionelcpalhohefbnehm]

Code Highlight

Když kdekoli na webu narazíte na nějaký kód, tak vám ho to zvýrazní a zobrazí v boxu s očíslovanými řádky jako v nějakém editoru.

[appbox chromewebstore ljgkhjkajfkphkgndbhokcoglecihaia]

Downloads

Velmi primitivní rozšíření, které do oblasti ikon přidá zkratku pro správce stahování a zobrazí tak panel se staženími soubory.

[appbox chromewebstore jfchnphgogjhineanplmfkofljiagjfb]

Evernote Snipping Tool

Pokud rádi děláte snímky stránek a chtěli by jste je mít rovnou uloženy v Evernotu, tak je to ideální rozšíření. Cokoli vás zaujme, tak sejmete a později správně v Evernotu zařadíte. Je možné nastavit například kam se mají snímky ukládat než je roztřídíte.

[appbox chromewebstore hnmhpjbejpnnaffkpmebeagdiidibjfa]

Evernote Web Clipper

Pro práci s textem, odkazy a soubory povedenější rozšíření umožnující takřka to samé jako předchozí.

[appbox chromewebstore pioclpoplcdbaefihamjohnefbikjilc]

Flags

Sice se jedná opět o zkratku, ale k experimentálním možnostem v Chromu, kterých je pár desítek. Některé tam jsou delší dobu a naopak jiné se příliš neohřejí.

[appbox chromewebstore ceifkekigbldbjeknakhapamnokoneec]

Flattr

Pokud neznáte Flattr, tak doporučuji si o něm něco přečíst. Ve zkratce bych ho definoval jako komunitní odměňování, kdy si založíte účet, nabijete nějakými penězi a zajímavé články, weby či autory odměňujete. Nemusíte se obávat, že by vás to zruinovalo, protože si stanovíte částku, kterou na tento účel využijete a podle počtu článků a webů, které za měsíc obdarujete, tak dle toho se částka podělí mezi autory, které jste oflattrovali.

[appbox chromewebstore opjnhfkbdoopgfbefgbdkpjnbghffmln]
  • Pokud se ti článek líbil, tak sdílení potěší 😉

3 thoughts on “Nejlepších 9 rozšíření pro Google Chrome – I. díl

  1. Dobrý den, narazila jsem na tuhle stránku náhodou , a napadlo mě, jestli mi nemůžete pomoci. Začala jsem blogovat na wordpressu..a na nějakým podobným wordpressovým blogu jsem viděla, že ho můžou FOLLOWovat pomocí bloggeru…nevíte náhodou, jak bych si tuto aplikaci mohla také přidat na blog? Jsem na wordpressu začátečník, tak se tam moc neorientuju. (holka začátečník= napište prosím odpověď srozumitelnou jako pro dítě 😀 ) děkuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

+ 40 = 45