Nejlepších 9 rozšíření pro Google Chrome – II. díl

Nejlepších 9 rozšíření pro Google Chrome – II. díl

Tak po více než měsíci se vracím k tomuto tématu. Od té doby se pár věcí změnilo. Měl jsem tu připraveny již 3 rozšíření, ale 2 z nich jsem přestal používat, takže jde o revidovaný seznam.

G-Calize

Až nyní při psaní článku jsem si uvědomil přítomnost tohoto rozšíření a je praktické pokud využíváte Google Kalendář, jelikož si můžete nastavit podbarvení jednotlivých dní či dneška. Já si třeba nechávám defaultní nastavení, které mi odlišuje jen víkendy a aktuální den.

[appbox chromewebstore peconnficnlajdpgfcjfmhjibkoijlbp]

Google Calendar (od Googlu)

Šikovné rozšíření, které vloží ikonku do oznamovací oblasti a ukazuje odpočet do nejbližší události, kterou máte v kalendáři. Po rozkliknutí se zobrazí agenda s nejbližšími událostmi.

[appbox chromewebstore gmbgaklkmjakoegficnlkhebmhkjfich]

Hangouts (od Googlu)

Kdo by již dnes neznal Hangouty,  tak jde o relativně nově přetvořenou komunikační platformu Googlu. Rozšíření přidá do Chromu jejich podporu. Každý jednotlivý chat je pak v jednotlivém okně, které může překrývat jakoukoliv stránku. Můžete tedy klidně sledovat video na Youtube a k tomu si s někým psát nebo mít spuštěný videohovor.

[appbox chromewebstore nckgahadagoaajjgafhacjanaoiihapd]

History^2

Pokud častěji hledáte v historii prohlížení nebo jen hledáte stránku na kterou jste koukali včera, před týdnem či měsícem, tak toto rozšíření uvítáte. Umožní vám v historii filtrovat a řadit stránky třeba podle počtu návštěv a za dnešek, týden, měsíc nebo i od začátku.

[appbox chromewebstore cahejgbbfgmlmjgdjlibphdjeldhagkp]

iPhone Scroll to Top

Ne, nejde o nic s moštem. 😉 Toto rozšíření používám, jako jedno z mála, již pár let a pokud jsem na počítači kde nemám svoji instanci Chromu, tak mi hodně chybí. Pokud na nějaké stránce zaskrolujete trochu níž, tak se v horní části objeví proužek na který když kliknete, tak se vrátíte na začátek stránky. Sice je to na některých stránkách trochu rušivé v tom směru, že to překrývá třeba části ovládacích prvků, ale díky užitečnosti se to dá překousnout.

[appbox chromewebstore cgjjegjemnjmimkicfcbcgblgcfelifk]

Oddělovač (Separátor)

Tak tohle rozšíření jsem si vytvořil loni na podzim pro potřebu rozdělení ikon rozšíření na ty od Googlu a na ostatní. Mezi ikony tedy přidá průhlednou ikonu. Sice možnost přidání do Chrome Webstoru stála 5$ tuším, ale aspoň to nemusím tahat někde v ZIPu a když se mi bude nědy v budoucnu chtít, tak si tam mohu přidat další kousky. A rozšíření již používá 6 uživatelů, tak se můžete přidat. 😉 Kdyby někdo chtěl, tak ten ZIP archiv ještě nasdílím, protože jedině tak lze mít ty oddělovače dva najednou.

Oznámení Google+

Pro každého, kdo používá sociální nadstavbu (nerad používám síť) Google+ aktivně, nutnost. Jako mnoho rozšíření i toto upozorňuje na notifikace a dovolí je přečíst a odpovídat.

Prohlížeč dokumentů ve formátu PDF,….

Další z rozšíření od Googlu, které nám zpříjemní používání Chromu. Určitě často při hledání narazíte na odkaz vedoucí na PDF, textový dokument nebo tabulku. S tímto rozšířením tyto dokumenty nemusíte stahovat, ale necháte si je zobrazit v prohlížeči totožném s tím v Google Disku.

[appbox chromewebstore nnbmlagghjjcbdhgmkedmbmedengocbn]

PushBullet

Velmi lehké a jednoduché rozšíření pro jednoduché zasílání odkazů, poznámek, nákuních seznamů nebo souborů přímo do mobilu. O PushBullet aplikaci pro Android jsem se již zmiňoval ve starším článku.

[appbox chromewebstore chlffgpmiacpedhhbkiomidkjlcfhogd]
  • Pokud se ti článek líbil, tak sdílení potěší 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

27 + = 28