How-to: Jak na root Thl W100

How-to: Jak na root Thl W100

Od čtvrtečního odpoledne jsem majitelem Thl W100, čínského, avšak výkonného, telefonu, který náhodou tento týden recenzoval Petr Koumar na Dotekománii. Na webu lze najít několik možných způsobů jak na root Thl W100, ale několik mi jich nešlo, takže popíšu jeden co mi spolehlivě a rychle fungoval.

Jako u mnohých návodů podobného ražení musím napsat, že cokoli provádíte, tak to děláte na vlastní triko a s vědomím, že si z telefonu můžete udělat pěkné těžítko na stůl. 😉

Telefon mi samozřejmě přišel s trochu starší verzí ROM a žádným způsobem jsem se k rootu nemohl dostat. Při hledání jsem se dostal na web NeedROM, kde se nalézá několik ROM i pro tento telefon včetně novější verze oficiální ROM, takže jsem šel na root tak, že jsem si nejdřív flashnul nejnovější oficiální ROM.

Postup jak na root Thl W100:

1) Nejdříve je nutné si stáhnout a nainstalovat správné ovladače pro SoC, který je v telefonu a je společný pro více telefonů. Po instalaci ovladačů by jste měli ve Správci zařízení vidět úplně nahoře pod položkou ‚Android Phone‘ zařízení ‚Android ADB interface‘.

Po instalaci ovladače by se mělo ve Správci zařízení zobrazit něco takového
Po instalaci ovladače by se mělo ve Správci zařízení zobrazit něco takového

2) Další, co po ovladačích, potřebujeme je nástroj Smart Phone Flash Tool (dále SP flash Tool) a samotnou oficiální ROM. Po jejím stažení ji rozbalte do libovolného umístění.

3) Vypněte telefon, ale nepřipojujte ho! Spusťte SP Flash Tool a u položky Scatter file načtěte soubor  MT6589_Android_scatter_emmc.txt. Ve spodní části se vám objeví všechny části ROM, které se budou flashovat i s jejich cestami. [UPDATE: Kvůli možnosti bricknutí odškrtněte PRELOADER, i když mě se to provedlo v pořádku i s ním. 🙂 ]

Po načtení scatter souboru uvidíte jednotlivé součásti ROM
Po načtení scatter souboru uvidíte jednotlivé součásti ROM

4) Nyní klikněte na download, na pár vteřin vytáhněte baterii z telefonu a vložte ji zpět. Telefon nezapínejte, ale připojte ho jen k USB kabelu. Program telefon nadetekuje a bude probíhat několik barevných pruhů ve spodní části okna.

5) Jakmile se objeví okno se zeleným kruhem, tak máte v pořádku flashnuto, telefon můžete odpojit a zapnout ho.

and3

6) Po základním nastavení telefonu si stáhněte aplikaci Framaroot a pomocí ní si uděláte root. Já vybíral položku SuperSU a kliknutím na Boromir je hotovo.

7) Si užívejte root s aplikacemi, které ho požadují. 😉

 • Pokud se ti článek líbil, tak sdílení potěší 😉

11 thoughts on “How-to: Jak na root Thl W100

 1. Maxx.
  Díky tvému návodu jsem si bricknul foun!!! Jen tak dál ajťáku!! Když ničemu nerozumíš,tak tady ty rady vůbec nedávej!!!!
  Maxx.

  1. Trochu uber vykřičníků, to za prvé.

   Za druhé tohle všechny děláš vždy s nějakým rizikem, ale já jsem touto cestou flashoval 2 různé ROM. V době kdy jsem to dělal ještě nebylo tak známé odškrtnutí bootloaderu. A i autor ROM (http://www.needrom.com/mobile/thl-w100-official/), kterou jsem si takto dával poprvé v komentech píše, že ho neodškrtával. V době psaní byly jen jednotky ROM.
   A pokud jsi si dával některou z novějších, tak je u každé výrazně uvedeno odškrtnutí bootloaderu, takže pokud jsi to neudělal, tak to je tvoje chyba. Vždy je dobré si alespoň u každé ROM přečíst co se u ní píše.

   Za třetí ho nemusíš mít úplně bricknutý, zkus se poptat na radu na Android fóru. Mě se to s žádným telefonem ještě nestalo.

   A nevím, proč bych si sem nemohl dávat co chci. 😀 Je to můj blog a spoustě lidí (i z mého okolí) již leckterý článek pomohl.

 2. odedneska jsem majitel tohoto telefonu.musim rict ze oproti stavajici nokia 3310 se jedna uplne o neco jineho takze tve stranky jsou mym obrovskym pomocnikem.dekuji ti a nedej na keci ruznych chytraku jak jsem se tu docetl.diky jiří

 3. mám dotaz – jak je na tom obrázku – tak všechny řádky jsou zaškrtnuté – když otevřu SPF – tak se mi tam ta data načtou – ale u toho UBOOT – není odškrtnuté a ten řádek je prázdný.

  1. Nevím co máš třeba za ROM, ale takhle to vypadalo snad u všech Stock ROM co jsem zkoušel.

   A taky záleží jakou revizi telefonu máš. Na NeedROM máš u všech ROM popsáno na kterou revizi je jaká ROM.

 4. Pro všechny z vás, kterým se nechce zbytečně pouštět do flashování ROMky, mám úplně jednoduché řešení. Stáhněte si program MtkDroidTools, který udělá root i se zálohou aktuálního stavu plně automaticky asi během 3 minut. Podmínkou je samozřejmě mít v počítači nainstalované ovladače a v telefonu povoleno ladění přes USB, aby MtkDroidTools mohl detekovat váš telefon.
  Aktuální verzi najdete třeba zde:
  http://forum.gsmhosting.com/vbb/f606/latest-mtk-droid-tools-v2-5-3-2014-imei-repair-rooting-tool-more-1780568/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

64 + = 70