WordPress pluginy, které používám – III. díl

WordPress pluginy, které používám – III. díl

Tak jsem se dostal k poslednímu dílu, v kterém vám představím posledních 9 pluginů pro WordPress.

WordPress Backup to Dropbox

Dnes není problém mít v cloudu i desítky GB zdarma a pokud jich máte víc, tak proč některý z cloudů nevyužít i pro zálohy WordPressu. V nastavení pluginu si zvolíte s jakou pravidelností se záloha bude provádět a po propojení s Dropboxem se už o nic nemusíte starat.

[appbox wordpress wordpress-backup-to-dropbox]

WordPress SEO by Yoast

Pro mé účely asi ten nejzbytečnější plugin, který mám jen ze setrvačnosti, ale mnohým asi může pomoci se SEO. 😉

[appbox wordpress wordpress-seo]

WP-Appbox

Aby člověk nemusel ke všem aplikacím nebo rozšířením vkládat odkazy do textu, tak tímto se po zadání části adresy vytvoří box s informacemi a odkazem na požadovanou aplikaci, rozšíření nebo plugin.

Nad hledáním tohoto typu pluginu jsem strávil hodně času. Jelikož je v základu vše německy, tak se musí sáhnout do kódu a alespoň něco (jako ‚Zdarma‘ a pod.) přeložit. Ale pokud by měl někdo tip na jiný plugin podporující nejen Ply Store, ale hlavně třeba i WebStore, tak budu za tip rád.

[appbox wordpress wp-appbox]

WP-Memory-Usage

Plugin s velmi primitivním účelem, zobrazovat využití přidělené RAM pro webhosting ve spodní části administrace. Na stáří updatu nekoukejte, funguje i na nejnovějším WordPressu.

[appbox wordpress wp-memory-usage]

WP-Optimize

Velmi šikovný a must-have plugin se statistika využití databáze a zobrazením, kolik místa v databázi mohu ušetřit. Následně si zvolím co vše chci nechat smazat (revize článků, spam komentáře) a také mohu nechat databázové tabulky optimalizovat.

[appbox wordpress wp-optimize]

WP-Page-Navi

Nahrazuje nešikovnou defaultní navigaci formou „Starší příspěvky | Novější příspěvky“ na klasické očíslování stránek, kdy krokování si můžete zvolit libovolně. Třeba prvních 10 stránek číslovat po jedné a pak po desítkách.

[appbox wordpress wp-pagenavi]

WP Smush.It

Pokud máte v článcích velké množství obrázků nebo jen chcete optimalizovat čas načítání stránky, tak tímto pluginem u některých formátů obrázků můžete ušetřit i 30% jejich velikosti. Doporučuji provádět v pozdních hodinách nebo ranních. Pokud začnete upravovat všechny obrázky najednou, tak počítejte s tím, že to bude delší dobu trvat.

[appbox wordpress wp-smushit]

WP Super Cache

Jeden z mnoha pluginů sloužící pro cacheování (přednačítání) obsahu webu.

[appbox wordpress wp-super-cache]

WP Touch Mobile Plugin

Pokud nemáte vlastní mobilní verzi webu, tak tímto pluginem ji svým návštěvníků naservírujete rychle a jednoduše.

[appbox wordpress wptouch]
  • Pokud se ti článek líbil, tak sdílení potěší 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

83 + = 85