Minirecenze Xiaomi Mi2S a jak jsem si zamiloval MIUI ROM

Minirecenze Xiaomi Mi2S a jak jsem si zamiloval MIUI ROM

Po necelém roce od koupě Thl W100 jsem se dostal opět k upgradu telefonu. Telefon jsem hledal dlouho a průběžně i měnil požadavky a cenová maxima, až jsem došel ke dvěma reálným kandidátům a to ZTE Nubia Z5 Mini a Xiaomi Mi2S, které tento souboj nakonec vyhrálo.

Screenshot_2014-08-01-20-20-04
Sekundární obrazovka (ikony MIUI V5 CZ SK)

Seznamování se s MIUI ROM

Obavy z MIUI ROM

Mi2S si tak užívám přibližně týden a jediné, z čeho jsem měl strach, byla MIUI ROM, jelikož když jsem ji v minulosti zkoušel, ať už na Thl nebo i ZTE Atlas W, tak to nikdy nestálo za moc. Byly to prostě porty a jejich rychlost byla špatná a k tomu ta rozdílnost v launcheru, prostě jsem MIUI do dnešních dnů odmítal a stranil se jí.

Zvykání si na MUI, přechod z Nova launcheru na default a zamilování si MIUI

Jako první jsem si před týdnem nahodil jiný launcher než defaultní v MIUI. Dlouho jsem používal Nova Prime launcher a tak jsem si ho včetně nastavení přenesl a používal pár dní. Když jsem si začal zvykat na MIUI a zalíbily se mi její vestavěné aplikace, tak jsem začal z oficiální aplikace zkoušet témata a jednotlivé komponenty vzhledu měnit k obrazu svému, ale bez default launcheru to nebylo ono, změny se do Nova launcheru nepřenášely a následoval tak poslední krok k úplnému využívání MIUI.

Co na MIUI miluju?

Grafické prostředí ROM je naprosto nádherné, jednotné a především rychlé. Možnosti nastavení jsou už od počátku úžasné, a root je jen otázkou nastavení, to jsem doposud nepoznal a je to velmi příjemná vlastnost pro power usery.

Integrované zálohování

Na co jsem doposud musel používat Titanium Backup (a ze zvyku stále používám) mi nyní stačí integrované zálohování a můžu si tak uchovat nejen aplikace a jejich data, ale i systémová data (seznam hovorů, SMS, rozložení ploch nebo třeba správce oprávnění) nebo účty a kontakty.

Screenshot_2014-08-03-17-16-59

Aplikace Optimalizace

Ta je v podstatě balíkem aplikací, který obsahuje šest jednotlivých aplikací. Nejvíce mě zaujali tři z nich, které sami zastoupí několik dalších, které by se museli tahat z PlayStoru.

Screenshot_2014-08-03-17-23-30

Spotřeba dat

Je aplikací pro sledování spotřeby mobilních dat s možností nastavení FUPu, upozornění na procentuální čerpání, firewallu pro zamezení určitých apliakcí k mobilním datům nebo wifi a nebo kompresi dat za pomoci technologie Opera Max.

Screenshot_2014-08-03-17-17-38

Povolení

Co se týče rootu a aplikací s právy roota, tak to hledejte zde. Pak se zde nachází i možnost povolení či zakázání aplikací při startu.

Screenshot_2014-08-03-17-18-12

Čistič

Ten dokáže uvolnit místo proskenováním a vyčištěním cache, starých či nepoužívaných aplikačních balíčků nebo reklam.

Screenshot_2014-08-03-16-13-32

Aktualizace

Tato aplikace je opravdovou zbraní oproti ostatním ROMkám, tím, že až na dřeň zjednodušuje aktualizaci na novější verzi ROM. Buď vám dojde rovnou OTA aktualizace nebo si stáhnete ZIP a přes aplikaci ho nainstalujete. Extrémně jednoduché a přímočaré.

Poslední řádky k MIUI ROM

Opravdu jsem nečekal, že si na MIUI zvyknu takhle rychle a že se mi tak moc zalíbí. Tak snad jsem na MIUI někoho taky navnadil, ale spíš bych doporučil ji používat na některém z oficiálně podporovaných zařízení kvůli optimalizaci, jelikož porty na jiná zařízení nemusí vůbec dosahovat takových kvalit a mohlo by vás to, stejně jako mě, odradit.

Minirecenze Xiaomi Mi2S

Telefon jsem si koupil na britském Ebayi za cca 7 tisíc Kč, je to trochu víc než by se dal sehnat, ale šlo mi o rychlost, jelikož Thl jsem měl předávat bratrovi dva dny po výsledném doručení Xiaomi, takže jsem takto v pondělí 21.7. telefon koupil a už v pátek ho DPD dopravilo domů a byl připraven až v sobotu přijedu z počítačového tábora.

Konstrukce

Nejvíce mě u konstrukce zaujala velikost akumulátoru, a i přes sundávací zadní kryt (zatím) nic ani náznakem nevrže. Telefon mám s bílými zády a tak vypadá trochu silněji než ve skutečnosti je. Na jiná umístění tlačítek (hlasitosti z levého boku na pravý a uzamykací z horní strany na pravý bok) si také již pomalu zvykám. Jelikož nemám velké ruce, tak změnu z 4,5″ na 4,3″ vítám a používání je hned i jednodušší a příjemnější, i když se to s tím rozdílem nemusí zdát. Z konektorů si stále zvykám na mikroUSB, jelikož je zde konektor otočený.

Displej

Ten je jedním slovem úžasný, prostě HD rozlišení na 4,3″ je bomba. I když jsem položil vedle sebe Mi2S a W100 (s rozlišením 960×540 pixelů), tak rozdíl byl velmi znatelný, na W100 byl ještě rastr vidět, na Mi2S již nikoli.

Výkon

Zrovna výkon mi na W100 dvakrát nechyběl, ale rozdíl je výrazný, i díky optimalizované ROM. Na hraní her mám N7, takže jsem neměl ani zdaleka příležitost dostat se k většímu využití výkonu, ale třeba Antutu skóre je přibližně dvakrát vyšší než u Thl W100 (26600 vs. 13500). Takže pokud nehodláte telefon moc vytěžovat, tak vám bude tento chipset bohatě dostačovat.

Ochrana telefonu (na cestě)

Na telefon jsem si pro jeho ochranu ještě koupil gumový bumper a temperované sklo, zejména na to jsem zvědav.

Závěrem

Jsem si vědom, že jsem telefon nekoupil zrovna dvakrát výhodně, ale i tak koupě nelituji, jelikož to je skvělý kousek techniky, který za to stojí a z Thl to je velmi příjemný upgrade.

  • Pokud se ti článek líbil, tak sdílení potěší 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

24 + = 28