Jaký byl rok 2015

Jaký byl rok 2015

Rok 2015 byl, jako posledně 2013, výrazně zlomový především v profesním životě. Celý rok utekl jako voda, rok kdy jsem opět sekl se školou 🙂 , našel první full-time práci a dal svou první výpověď 🙂 a začal žít a pracovat v zahraničí.

Rok dle důležitých milníků

3 semestry na VOŠce

Již koncem roku 2014 jsem uvažoval o hledání práce na full-time, když ten čas nastal, tak jsem zkoušel zda bych si mohl zařídit individuální plán ve škole, ale vedení školy se to asi nehodilo, i když jsem měl každý semestr cca polovinu předmětů v předtermínech nebo uznánu ze studia na FEI UPCE, tak jsem řekl konec, nikam by to nevedlo. Primární účel času na průběžné získání praxe škola splnila.

První full-time job

Tak jsem od února 2015 začal pracovat na plný úvazek pro pražskou firmu na pozici SysAdmina v hradecké pobočce, kdy jsem zejména v prvních měsících pracoval téměř výhradně s nástroji od společnosti Atlassian (primárně JIRA a Confluence, ale i Bamboo, Stash, Crowd,…) v rámci demo testovacích serverů, tak i na produkčních serverech firmy nebo pár klientů. Tato etapa a práce s těmito nástroji mě opravdu bavila, ale v následujících měsících jsem se z určitých důvodů rozhodl pro výpověď, což bylo začátkem srpna, kdy jsem pro firmu ještě někdy do poloviny září ještě pracoval.

Léto a k němu patřící letní počítačový tábor

V roce 2015 jsem se jako obvykle zúčastnil letního počítačového tábora pořádaného naším občanským sdružením, resp. nově OSJO, z.s. (zapsaný spolek). Tento rok to bylo již osmým rokem v řadě, ale jelikož příští rok nebude tábor vyloženě počítačový, tak to velmi ovlivnilo mé myšlenky v době pomýšlení na výpověď v práci a hledání další práce.

A to nejzajímavější – práce v zahraničí!

Takže v souvislosti s řádky výše jsem se jal zkusit hledat práci v zahraničí. Z počátku jsem si vůbec nemyslel, že by to bylo tak jednoduché a rychlé, i s mojí úrovní angličtiny. To jak rychle to všechno šlo jsem popsal v předchozím článku.

Aktuálně to tak jsou tři měsíce co žiji a pracuji na Maltě jako SysAdmin a jsem velmi spokojen :-). V týmu SysAdminů jsme tři a v celém Tech týmu nás je asi 16 (rychle rosteme a stále hledáme lidi, nejen do Tech týmu ;-)), prostě super parta. Co je tu pro mě občas stále k nepochopení jak je to možné, a co se mi hrozně líbí, je celková pracovní atmosféra, vyšší životní úroveň a i benefity, které ovšem nechci na blog rozepisovat, ale když jsem se sepisoval pro kámoše, tak šlo o nějakých 15~20 řádků. 😉

Tématicky

Malta

O životě na Maltě a všem s tím souvisejícím postuju průběžně příspěvky na Google+ do sbírky Malta, ale někdy se (snad OR určitě) ještě pořádně rozepíšu na blog. 🙂

Jinak je život zde hodně návykový, žádný spěch, teplé (nyní relativně) a pěkné počasí,… prostě celkem pohoda, kterou doporučuju.

Blogování

Co se blogování v roce 2015 týče, tak bych se měl stydět. V podstatě jsem za celý rok (od září 2014) nic nenapsal a právě z vycestování na Maltu jsem chtěl čerpat inspiraci k psaní, ale když něco postnu, tak jen v krátkosti na Google+ a tím to hasne.

Ale jelikož jsem nedávno provedl mnoho změn kolem blogu (přestěhování na Digital Ocean droplet (VPS), nasazení Pro verze CloudFlare, nová šablona, optimalizace,….), tak jako jeden z cílů pro tento rok jsem si určil oživení psaní na blog, nemusí být pravidelné, ale kdyby se povedlo dojít k minimálně jednomu článku měsíčně, tak budu rád.

V roce 2015 se toho tedy hodně událo a hlavně změnilo. Závěrem bych chtěl všem popřát všechno nejlepší do Nového roku a pokud vás někoho zaujala nějaká pozice a možnost pracovat a žít na Maltě, tak se můžete ozvat. 🙂

  • Pokud se ti článek líbil, tak sdílení potěší 😉

2 thoughts on “Jaký byl rok 2015

  1. Pěkný souhrn uplynulého roku. Já sám jsem taky něco menšího po letech sepsal. Už se těším na nové články, rád bych si přečtl nějaké podrobnější srovnání života (pracovního i volnočasového) na Maltě a v ČR. BTW: Blbne tu u komentářů Math Captcha.

    1. To srovnání by mohlo být zajímavé, ale nevěděl bych jak ho uchopit. Ono to moc dobře srovnat nejde, oba to jsou tak trochu jiné světy a porovnání by nebylo příliš účelné se mi zdá. V krátkosti to můžu okomentovat tak, že tady mám o úroveň vyšší životní úroveň. 🙂 Díky za komentář (a sorry za pozdní schválení ;-))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

37 + = 44