Přehled a porovnání cloudů

Přehled a porovnání cloudů

Srovnání tarifů cloudových služeb

Aktualizováno: 17.2.2013

Komentář k celému srovnávání:

Předně je třeba říci, že zde srovnávám všechny typy úložišť, ať už jde o online kanceláře, synchronizační služby nebo klasický typ úložiště. Jde v podstatě jen o seznam služeb s jejich kapacitními tarify a roční cenou za 1GB u nejslabšího tarifu. U některých služeb jsem neuváděl všechny tarify pokud nabízí uživatelsky nastavitelné tarify ve více velikostech (např. Ubuntu One). Jsou uvedeny služby s hranicí ceny 2$ za GB u nejnižšího placeného tarifu, jsou i služby s cenou vyšší jak 20$/GB.

Odkaz na samostatnou stránku s řádně viditelnou tabulkou: ZDE

Parametrické srovnání synchronizačních a zálohovacích služeb

Tentokrát jsem se pustil do oblasti synchronizačních a zálohovacích služeb a že jich nebylo málo. Minulá verze Komparátoru zahrnovala všechny typy úložných online služeb.

Je porovnáváno na 29 služeb dle jejich 20 parametrů a vlastností.

Mnohdy bylo jednoduché dané vlastnosti zjistit a jindy nikoli a ani se to nepovedlo, takže u jedné služby jsem trávil od 10ti do 45ti minut. Dohromady asi tak 12 hodin.

Pevně doufám, že to bude užitečné srovnání. V budoucích dnech, týdnech a měsících budu některé ze služeb jednotlivě zkoušet a psát o nich příspěvky na blog, rozšiřovat a upravovat seznam (osobně používám Crashplan, MemopalSpiderOakMinus, GDocs a Ubuntu One).

Zde je formulář pro Vaše tipy: https://docs.google.com/a/e-vanicek.cz/spreadsheet/viewform?formkey=dF8xSHJqZmpoLWVJOWJ2andXU2EzSFE6MQ#gid=0

Aktualizováno 31.7.2012

Odkaz na plnohodnotné zobrazení tabulky: ZDE

4 thoughts on “Přehled a porovnání cloudů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

8 + 2 =